You are currently viewing Tarant zgarnia trzy punkty

Tarant zgarnia trzy punkty

W sobotę (20 maja) na stadionie miejskim w Szubinie odbył się mecz w ramach 23. kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A klasy, Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego ostatecznie musieli uznać wyższość gości z Wójcina, którzy wygrali to spotkanie przewagą dwóch trafień i wywieźli z Szubina cenny komplet punktów.

Przebieg meczu

Nic nie wskazywało na to, że to goście będą po ostatnim gwizdku cieszyć się z wygranej w sobotnim meczu. Już w trzydziestej sekundzie spotkania „biało-niebiescy” stanęli przed szansą na strzelenie otwierającego gola, ale niestety szubinianie nie wykorzystali szybkiego kontrataku po przechwycie w środku pola. Początek meczu ewidentnie ze wskazaniem na gospodarzy, lecz w dziesiątej minucie po stałym fragmencie gry piłkę z lini bramkowej wybijał Michał Jaworski. Zawodnicy Szubinianki dryblowali, czasami z dużą łatwością mijał rywali na przykład Igor Jakubowski, ale tego typu zagrania tylko denerwowały i tak agresywnie grających rywali z Wójcina. Wspaniałą i składną akcję mógł w 31 minucie zamienić na gola Kamil Herzog, jednak jego strzał był zbyt lekki. Dobrego kontrataku chwilę później na gola nie zamienił także Dawid Jeliński, a jak mówi stare porzekadło „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” – tak było i tym razem. Najpierw w 37 minucie goście wykorzystali błąd w obronie Szubinianki i choć pierwszy strzał Przemysław Pawlak najzwyczajniej w świecie obronił, to tego drugiego już nie był w stanie. Po pięciu minutach Tarant prowadził już dwoma bramkami tym razem po dośrodkowaniu w pole karne Pawlak zderzył się z Jaworskim, piłka spadła pod nogi zawodnika rywali, a ten bez skrupułów umieścił ją w siatce.

W drugiej części spotkania Szubinianie zaatakowali jeszcze odważniej, ale wciąż byli mało skuteczni. Strzały i Dawida Jelińskiego i Michała Machowskiego nie znalazły drogi do bramki, a po strzale tego drugiego trafiła tylko i aż w poprzeczkę. Co prawda, po drugiej stronie boiska również poprzeczka uratowała gospodarzy przed stratą gola na 0:3, a było to w 56 minucie spotkania. Goście od 66 minuty grali w osłabieniu – czerwoną kartkę za faul na 17 metrze od własnej bramki obejrzał jeden z zawodników z Wójcina. Na murawie i trybunach stadionu miejskiego w Szubinie po prostu zaczęło się gotować, bo wszyscy byli świadomi jak ważny jest to mecz i dla Szubinianki i dla Taranta. Wreszcie w 72 minucie spotkania po bardzo dobrej akcji zmienników Szubinianka strzeliła gola kontaktowego. Bardzo dobre dośrodkowanie Kamila Ośki z prawej strony fantastycznym strzałem wykończył Michał Machowski. Goście atakowali i na osiem minut przed końcem zmarnowali świetną okazję, gdy w sytuacji dwóch na jednego podanie do napastnika przeciął Michał Jaworski. W doliczonym czasie gry zawodnicy Szubinianki postawili wszystko na jedną kartę i przy wykonywaniu stałego fragmentu w 93 minucie w polu karnym Taranta pojawił się Przemysław Pawlak. Niestety goście wybronili się, zaatakowali a tam na pustą bramkę swobodnie mógł oddać strzał zawodnik z Wójcina. Ostatecznie Szubinianka przegrywa dwoma bramkami i raczej wypada z gry o miejsce dające możliwość gry w barażach o „okręgówkę”.

Szubinianka SISU Szubin 1:3 Tarant Wójcin
37′ 0:1 Adrian Wysocki
42′ 0:2 Wiktor Mochalski
72′ 1:2 Michał Machowski
90+3′ 1:3 Dawid Mańkowski

Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Przemysław Pawlak – Jakub Spychała (60’ Kamil Ośka), Konrad Zawidzki, Michał Jaworski, Mateusz Wiśniewski, Kamil Herzog, Robert Jurek (46’ Michał Machowski), Paweł Jakubowski, Igor Jakubowski, Marek Gwit (?’ Jacek Wypych), Dawid Jeliński

Ławka rezerwowych: Adrian Gorajewski, Norbert Gorajewski, Bartosz Junyk, Tymon Kubiak, Dominik Kujawa, Paweł Kujawa,

Mecz jako główny poprowadził sędzia Aleksander Nowicki, a przy liniach wspomagali go Dariusz Karolczak oraz Patryk Winiecki.

Osłabieni za tydzień

W dzisiejszym meczu po żółtej kartce obejrzeli Michał Jaworski i Konrad Zawidzki. Niestety środkowych obrońców Szubinianki nie zobaczymy w meczu z Cukrownikiem Tuczno, który już za tydzień odbędzie się na stadionie miejskim w Szubinie.