You are currently viewing „Biało-niebiescy” wracają na własny stadion

„Biało-niebiescy” wracają na własny stadion

Kolejny mecz ligowy i kolejne derby. Będzie to już siódma kolejka drugiej grupy bydgoskiej A-klasy, a do Szubina przyjeżdża Pałuczanka. Dwa poprzednie mecze z drużyną ze Żnina zakończyły się remisem. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę!

Mecze z Pałuczanką zawsze mają drugie dno, bo to derby Pałuk. W sezonie 2021/2022 oba te mecze dostarczyły kibicom dużo piłkarskich emocji. Jak będzie teraz? Pałuczanka to aktualnie dwunasta siła ligowej tabeli z dorobkiem czterech punktów. Szubinianka jest tuż za nią z taką samą ilością punktów, lecz z minimalnie gorszym bilansem bramek. Obie drużyny muszą jednak zacząć punktować, bo nie przystoi im zajmować tak niskie miejsce w A-klasie. Dlatego właśnie spodziewamy się bardzo dobrego, otwartego widowiska.

W poprzedniej kolejce drużyna ze Żnina mierzyła się u siebie z Mikrusem Szadłowice i mecz ten zremisowała. Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego po raz drugi z rzędu grali na wyjeździe – tym razem w Barcinie, gdzie po niesamowitym widowisku zarówno na boisku oraz przede wszystkim na trybunach również padł wynik remisowy.

Początek derbowego spotkania z Pałuczanką Żnin w sobotę o godzinie 15:00.
Serdecznie zapraszamy kibiców na stadion przy ulicy Jana Pawła II w Szubinie!

CO JEST NIE TAK?!
Pewnie wielu kibiców Szubinianki po tych kilku meczach nowego sezonu zadaje sobie pytanie: „co jest nie tak?!” i może mieć racje, bo tak słabego początku sezonu nie spodziewał się w Szubinie chyba nikt. Jednak biorąc pod uwagę zmiany, które nastąpiły w kadrze nie mamy się czemu dziwić. W porównaniu do poprzedniego sezonu trener Stepczyński nie może brać pod uwagę: Damiana Czerwińskiego i Roberta Jurka (oboje z wyboru reprezentują barwy drużyny rezerw), Szymona Staszaka, Michała Machowskiego, Pawła Staśkiewicza, Adriana Gorajewskiego, Jakuba Donarskiego oraz Dominika Krawczyka. Z wywiadu, który przeprowadziliśmy wynika, że ten ostatni ma wrócić do kadry meczowej właśnie na mecz z Pałuczanką. Pozostali oprócz Czerwińskiego oraz Jurka nie trenują z drużyną z powodu leczenia kontuzji lub innych powodów prywatnych. Ponadto Jacek Paszkiewicz i Konrad Polawski, to zawodnicy którzy zasilili kadrę Dębu Barcin. Podsumowując – w sumie z kadry ubyło 10 zawodników. Na szczęście Szubinianka nie przespała przerwy między sezonami i robiła też transfery do klubu. Dodatkowo do seniorskiej drużyny dołączyło kilku obiecujących młodzieżowców. Drużyna musi się więc zgrać na nowo, a na owoce ciężkich treningów musimy jeszcze poczekać. Postępy przede wszystkim młodych zawodników widać z meczu na mecz i możemy mieć pewność, że gra Szubinianki po prostu „ruszy” szybciej niż się tego spodziewamy.

Dodaj komentarz