You are currently viewing Dobrze zacząć nowy sezon

Dobrze zacząć nowy sezon

Sezon 2023/2024 startuje już w najbliższą sobotę – czas rozpocząć nową kampanię! W pierwszej kolejce seniorzy LKS Szubinianka SISU Szubin wybiorą się na mecz do Barcina. Z pewnością będzie to ciekawy mecz zarówno na murawie barcińskiego stadionu, jak i na jego trybunach…

O zespole rywala

Mecze Szubinianki z drużyną barcińskiego Dębu zawsze są bardzo emocjonujące – zarówno te wyjazdowe, jak i te rozgrywane na stadionie miejskim w Szubinie. W sezonie 2022/2023 Dąb Barcin ostatecznie uplasował się dopiero na jedenastej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów. Z naszych informacji wynika, że przed rozpoczęciem nowego sezonu drużyna z Barcina zakontraktowała kilka ciekawych nazwisk, ale ujawnia je sukcesywnie, dopiero na krótko przed grą o ligowe punkty. W ramach przygotowań „czerwono-zieloni” rozegrali cztery mecze kontrolne: z Unią Wapno (przegrana 2:4), z AF Brzoza (wygrana 3:1), z Gopłem Kruszwica (przegrana 1:3) oraz Burza Nowa Wieś Wielka (wygrana 8:1). Podopieczni trenera Mariusza Raczkowskiego w pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski pokonali (4:0) Kujawskie Pogranicza Jeziora Wielkie.

Ostatni mecz bezpośredni...

O Szubiniance

Od zakończenia sezonu 2022/2023 w Szubiniance działo się bardzo dużo: od wybrania nowego zarządu, poprzez zmianę trenera drużyny seniorów, aż do kilku transferów do klubu. Przypomnijmy, że poprzedni sezon „biało-niebiescy” zakończyli na czwartym miejscu w ligowej tabeli tracąc zaledwie trzy „oczka” do miejsca barażowego oraz mistrza ligi. W ciężkim okresie przygotowawczym Szubinianka rozegrała trzy mecze kontrolne: z Unią Wapno (2:2), Łobzonką Wyrzysk (4:2) oraz Notecianką Pakość (2:4). Ponadto drużyna zagrała w pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN – wysoka wygrana 0:7 w Rojewie. Do tego momentu do drużyny dołączyło sześciu nowych zawodników, co zwiększyło zdecydowanie kadrę osobową. Przypomnijmy, że LKS Szubinianka SISU Szubin do sezonu 2023/2024 zgłosiła dwie drużyny (po jednej do A i B klasy). Mecz w Barcinie będzie nie tylko pierwszym meczem ligowym w sezonie 2023/2024, ale także pierwszym pojedynkiem o punkty pod wodzą nowego trenera Wojciecha Mielcarka.

Co, gdzie, kiedy?

Wyjazdowy mecz Szubinianki z Dębem Barcin odbędzie się już w najbliższą sobotę na stadionie w Barcinie. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16:00. Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie! Internautów tradycyjnie zachęcamy do śledzenia relacji tekstowej „na żywo” na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz