You are currently viewing Mecz z Piastem szansą na kolejne punkty?

Mecz z Piastem szansą na kolejne punkty?

Sobota, to ósmy dzień października. Na stadionie miejskim w Szubinie podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego zmierzą się z Piastem Złotniki Kujawskie, będzie to mecz w ramach dziewiątej kolejki drugiej grupy bydgoskiej A-klasy.

LKS Szubinianka SISU Szubin po zeszłotygodniowej wygranej nad rezerwami Pogoni zajmuje nadal niskie, bo 12 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Ewentualna wygrana w dziewiątej kolejce sprawiłaby, że „biało-niebiescy” zrównają się punktami z dziesiątym w tabeli… Piastem. Jak zagrała drużyna ze Złotnik Kujawskich w poprzedniej kolejce?

Piast przegrał (2:3) u siebie z Mikrusem Szadłowice. Tym samym Mikrusem, który od początku sezonu 2022/2023 radzi sobie bardzo dobrze i zajmuje w tabeli wysokie, piąte miejsce. Jednak musimy skupić się na tym, co wydarzyło się w Dąbrówce tydzień temu. Szubinianka „zrobiła” niespodziankę pokonując wyżej notowaną drużynę z Mogilna. Po niemrawych bojach we wcześniejszych kolejkach zespół z Szubina było stać na ewidentną poprawę gry, a przede wszystkim stwarzanie i wykorzystywanie sytuacji bramkowych. Gole na wyjeździe strzelili: Igor Jakubowski, Bartosz Musiałek oraz Mikołaj Jerzakowski. Do kadry meczowej wrócił wtedy Robert Jurek, który dostał szansę od trenera Stepczyńskiego w drugiej połowie spotkania.

Trener Szubinianki po wygranym meczu z Pogonią II Mogilno:
„Poza zwycięstwem, najważniejsze jest, że drużyna poprawnie zareagowała na właściwe zaangażowanie w stosunku do poprzedniego meczu. Drobne korekty w zestawieniu też przyniosły pożądany efekt. Zmiennicy też wykonali świetną pracę. Teraz przygotujemy się do meczu na własnym stadionie”

W sezonie 2021/2022 Piast do Szubina nie dojechał, natomiast w Złotnikach szubinianie wygrali wysoko, bo aż 2:6. Liczymy zatem, że sobotni mecz będzie szansą na tak ważne kolejne ligowe punkty dla Szubinianki. Początek meczu o godzinie 15:00.

Dodaj komentarz