You are currently viewing Porażka na inaugurację rozgrywek!

Porażka na inaugurację rozgrywek!

Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego zainaugurowali dziś rozgrywki ligowe w sezonie 2022/2023. Podobnie jak rok temu w pierwszej kolejce Szubinianka udała się do Brzozy, na mecz z Akademią Futbolu. Poniżej zapis relacji tekstowej na żywo z tego spotkania!

08:00 Lista zawodników powołanych na mecz do Brzozy: Pawlak, Wiśniewski, Gwit, Kubiak, Jakubowski P., Jakubowski I., Staszak, Zawidzki, Wojciechowski, Wypych, Polkowski, Jerzakowski, Liashenko, Kujawa P., Gorajewski, Janke, Ośka, Musiałek

10:50 Dzisiejsze spotkanie jako główny poprowadzi sędzia Piotr Tekieniewski, a jego asystentami „na liniach” będą Czapiewski i Brunka.

11:10 Jutro (14 sierpnia) minie dokładnie rok od rozpoczęcia przez Szubiniankę rozgrywek w sezonie 21/22. Wtenczas także w Brzozie pokonaliśmy Akademię Futbolu 0:3, a bramki dla Szubinianki strzelali: Jakub Donarski – dwie, Paweł Staśkiewicz.

12:15 Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki, w ramach której zbieramy potrzebne środki finansowe na operację dla Jakuba Donarskiego, który podczas meczu z Kościelcem doznał niebezpiecznej kontuzji. Ostateczna diagnoza – zerwane więzadło oraz uszkodzona łąkotka. Doniu do momentu kontuzji w sezonie 2021/2022 strzelił dla Szubinianki 6 bramek i zanotował 3 asysty. Link do zbiórki znajduje się poniżej!

KLIKNIJ BY WESPRZEĆ ZBIÓRKĘ

14:00 Meldujemy się w Brzozie‼️

1’ zaczynamy z małym opóźnieniem, pierwszy gwizdek sędziego!

5’ rzut rożny dla gospodarzy, póki co walka z obu stron… każda z drużyn chce jak najlepiej rozpocząć to spotkanie

16’ cały czas ostro w środku pola, a w defensywie rozważnie. Kilka dośrodkowań ekipy z Brzozy, teraz kolejna szansa z rzutu wolnego

19’ złe wybory zawodników Szubinianki w ofensywie, zaprzepaszczona kolejna szansa na szybką kontrę… akcja gospodarzy, ale na spalonym zawodnik AF Brzoza

22’ żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Musiałek

24’ interwencja Pawlaka, było gorąco w polu karnym

27’ kolejna akcja goapodarzy i dośrodkowanie z prawej strony boiska, świetna interwencja Pawlaka!!

30’ pierwszy groźny strzał Szubinianki, jednak dobrze ustawiony bramkarz z Brzozy

39’ ale akcja Szubinianki z lewej strony, Jerzakowski – Wypych – Musiałek, brakowało nie wiele, aby ten ostatni mógł oddać strzał na bramkę rywali!

42’ róg dla Szubinianki, wcześniej dobre dośrodkowanie Pawła Jakubowskiego w pole karne

44’ zebrani na trybunach kibice Szubinianki głośno skandują ”ROBERT JUREK NA BOISKO”, póki co jednak najlepszy w ostatnich latach zawodnik Szubinianki obecny na meczu w stroju tzw. cywilnym

45’ koniec pierwszej połowy, 0:0

46’ zaczynamy drugą połowę, od początku mamy zmianę: Szymon Staszak na boisku w miejsce Mikołaja Jerzakowskiego

48’ dobra akcja Szubinianki na otwarcie drugiej części, za chwile mieliśmy jednak dużo szczęścia we własnym polu karnym

53’ ale gorąco pod bramką Pawlaka, strzał gospodarzy minimalnie niecelny

59’ kolejny stały fragment dla gospodarzy, którzy atakują groźniej z każdą akcją

69’ druga zmiana w Szubiniance: Kacper Wojciechowski w miejsce Kamila Ośki

72’ róg dla Szubinianki

75’ przerwa na wodę, liczymy na lepszy ostatni kwadrans w wykonaniu ”biało-niebieskich”

82’ kolejny róg dla gospodarzy…

84’ piłka w siatce gospodarzy po strzale Igora Jakubowskiego, ale wcześniej podniesiona chorągiewka przez sędziego bocznego – spalony

87’ wyciągnięta noga Przemysława Pawlaka ratuje Szubiniankę od straty gola!

90’ sędzia dolicza 3 minuty!

90+1’ i niestety tracimy gola w najmniej odpowiednim momencie! 0:1