You are currently viewing <strong>Tylko punkt po zaciętej walce</strong>

Tylko punkt po zaciętej walce

Od remisu rozpoczęli rundę rewanżową zawodnicy LKS Szubinianki SISU Szubin. W sobotnie popołudnie przed własną publicznością podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego rozgrywali mecz w ramach 14. kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A-klasy – ich rywalem była Akademia Futbolu Brzoza.

Przebieg meczu

W pierwszej połowie zbyt wiele się nie działo, lecz walki w środku pola oby dwóm zespołom odmówić nie można. Było to raczej poznawanie się z rywalem z kilkoma przebłyskami zarówno Szubinianki jak i drużyny gości. Szczęścia zza pola karnego szukał Robert Jurek, który nie wykorzystał później sytuacji „sam na sam”. Swoje szanse mieli brzozowianie, ale to co najgroźniejsze czyhało na gospodarzy raczej ze stałym fragmentów gry….

Jak się okaże później owe stałe fragmenty doprowadziły do remisu pod koniec spotkania, ale po kolei. Od samego początku mecz raczej pod kontrolą „biało-niebieskich”, a drugie czterdzieści pięć minut miało pokazać przewagę drużyny prowadzonej przez trenera Stepczyńskiego. Rywale jednak nie byli dłużni i szukali swoich szans – dwukrotnie w takich sytuacjach ratował drużynę Przemysław Pawlak. W 65 minucie mieliśmy przedsmak tego, czego możemy spodziewać się w kolejnych minutach, świetnie podanie Igora Jakubowskiego w pole karne przepuścił Marek Gwit, a strzał na bramkę oddał Kamil Herzog. Tym razem tylko boczna siatka, ale co się odwlecze, to nie uciecze – jak to mawiają. Wynik w 71 minucie otworzył debiutujący Herzog, który dobił odbitą piłkę przez bramkarza gości po stałym fragmencie gry. Chwilę później nowy zawodnik Szubinianki świetnie wykończył kontratak gospodarzy, mijając w fenomenalny sposób bramkarza i wbijając piłkę do pustej bramki, na 2:0. Szubinianka nie była jednak utrzymać dwubramkowego prowadzenia, nie tylko nie strzelając kolejnych goli, ale niestety tracąc w tym meczu komplet punktów. Najpierw wstrzelenie piłki w pole karne (po stałym fragmencie), piłka odbija się od kilku zawodników i wpada do siatki Pawlaka. Chwilę później Herzog miał szansę na hattricka, ale zamiast bramkę na 3:1 zobaczyliśmy… gola dającego brzozowianom remis, po kolejnym stałym fragmencie. To była dziś broń, dzięki której goście byli bardzo groźni w ofensywie. Sędzie główny doliczył do regulaminowego czasu gry aż sześć minut, ale wynik już się nie zmienił.

Trener Szubinianki, po meczu: „Inauguracyjne mecze są zawsze ciężkie niezależnie z jaką drużyną się mierzy. Niemniej widać po naszej postawie, że jest duży potencjał i poprawa gry, co napawa optymizmem. Oczywiście szkoda, że nie utrzymaliśmy prowadzenia, ani że go nie podwyższyliśmy. Stąd remis, bo rywal wykonywał stałe fragment gry bardzo dobrze, a my popełniliśmy przy nich błędy, mimo iż zawodnicy wiedzą jak się przy nich zachować. Pierwszy mecz za nami, te błędy wyeliminujemy i teraz jedziemy po zwycięstwo”

Szubinianka 2:2 AF Brzoza
71’ 1:0 Kamil Herzog
73’ 2:0 Kamil Herzog
77’ 2:1 Łukasz Lutowski
81’ 2:2 Patryk Bereza

Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Przemysław Pawlak – Marek Gwit (70’ Paweł Polkowski), Michał Jaworski, Paweł Jakubowski, Konrad Zawidzki, Dawid Jeliński, Kamil Herzog, Igor Jakubowski (85’ Michał Machowski), Robert Jurek, Adrian Gorajewski, Jakub Spychała (85’ Mateusz Wiśniewski)

Ławka rezerwowych: Kamil Załoga, Bartosz Junyk, Jacek Wypych, Tymon Kubiak, Kamil Ośka,  Paweł Kujawa

AF Brzoza (trener Artur Górecki, skład wyjściowy): Mikołaj Jurczykowski – Sebastian Pięta, Filip Jurczykowski, Maksymilian Tews, Adrian Kałek, Łukasz Żuchowski, Łukasz Krężel, Kacper Grundkowski, Maciej Grzywiński, Marcin Rutkiewicz, Michał Pietrzak

Ławka rezerwowych: Wojciech Płata, Jakub Ropiński, Kamil Baczyński, Łukasz Lutowski, Patryk Bereza, Kacper Kaczan, Wojciech Czyż

Arbiter: Kacper Makowski
A1: Maciej Banasiak
A2: Wiktoria Złotek

Kolejna kontuzja

Kontuzji w samej końcówce dzisiejszego meczu nabawił się Paweł Jakubowski. Pomocnik Szubinianki prawdopodobnie złamał palca u dłoni – informacja zostanie potwierdzona po wykonaniu podstawowych badań.