You are currently viewing Szubinianka zwycięska w meczu z rezerwami Pogoni!

Szubinianka zwycięska w meczu z rezerwami Pogoni!

W niedzielę (2 października) zawodnicy LKS Szubinianki SISU Szubin udali się do Dąbrówki, by tam rozegrać mecz z rezerwami Pogoni Mogilno. Było to spotkanie VIII kolejki rozgrywek drugiej grupy Bydgoskiej klasy A. Poniżej zapis relacji tekstową z tego wydarzenia!

Zapisz relacji tekstowej realizowany przy współpracy z 3 Rogi – Karny

11:00 Rezerwy Pogoni w ostatniej kolejce wygrały (2:3) na wyjeździe w Szadłowicach. Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego na własnym stadionie musieli uznać wyższość Pałuczanki przegrywając ten mecz różnicą dwóch bramek.

11:10 Dzisiaj w trójce sędziowskiej zobaczymy braci Przewozik, wspierać ich będzie kobieta, Radojewska. Mecze wyjazdowe Szubinianki mają to do siebie. że nie zawsze „biało-niebiescy” mają szczęście do trójki sędziowskiej – oby dziś było inaczej.

11:28 Z informacji uzyskanych przez administrację strony dziś do kadry meczowej ma wrócić Robert Jurek, który wcześniej wznowił treningi z drużyną. Jak jego obecność przełoży się na mentalność i samą grę Szubinianki? Tego dowiemy się razem z pierwszym gwizdkiem sędziego, o godzinie 15:00.

13:55 Na godzinę przed meczem wspominamy ostatni wyjazd Szubinianki na mecz z rezerwami Pogoni… a miało to miejsce 28 kwietnia 2021, kiedy to jeszcze w V lidze podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego pokonali drużynę z Mogilna 0:1 po bramce strzelonej przez Bartka Musiałka.

14:05 W przypadku zwycięstwa gospodarze mogą dziś awansować na fotel wicelidera. Szubinianie natomiast wyprzedziliby w tabeli Dąb Barcin, awansując o jedną pozycję. Każda zdobycz punktowa w dzisiejszym meczu, po dobrej grze „biało-niebieskich” będzie jednak dobrą prognozą na resztę sezonu, w którym drużyna z Szubina pięciokrotnie już przegrywała, raz remisowała oraz tylko raz odnosiła zwycięstwo.

14:30 Znamy skład Szubinianki na ten mecz: Pawlak – Gwit, Krawczyk, P. Jakubowski, Zawidzki, I. Jakubowski, Wojciechowski, Gorajewski, Polkowski, Spychała, Musiałek

Ławka rezerwowych: Janke, Wypych, Jerzakowski, Wiśniewski, Borowski, P. Kujawa, Jurek

14:45 Czekamy na godzinę „W”, która w naszym przypadku wybije już za piętnaście minut. Jak się okazuje z pierwszych raportów od naszego korespondenta możemy spodziewać się dziś piłki wietrznej, podobnej do tej którą w zeszłym sezonie przyszło grać Szubiniance w Markowicach… a to zły prognostyk.

15:00 Mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem zawodnicy obu drużyn właśnie wychodzą z szatni

15:04 zaczynamy!

2′ od razu zaatakowała Pogoń, rzut wolny 20 metrów od bramki Pawlaka, ale bez zagrożenia po jego rozegraniu

5′ w odpowiedzi Szubinianka, faul w obronie… a po rzucie wolnym mamy kolejny rzut rożny tym razem dla gości

10′ ataki z obu stron, z których póki co nic poważnego się nie dzieje – trwa walka o środek pola

13′ próba gospodarzy z dystansu lecz strzał niecelny

15′ faulowany Igor Jakubowski na wysokości pola karnego gospodarzy, będzie szansa dla Szubinianki na dobre rozegranie stałego fragmentu gry

20′ w sytuacji „sam na sam” z Przemysławem Pawlakiem stanął napastnik gospodarzy, ale jego strzał nad poprzeczką

22′ dobre dośrodkowanie Kacper Wojciechowskiego, ale Konradowi Zawidzkiemu nie udało się przeciąć toru lotu piłki i mamy tylko rzut rożny

23′ 0:1 krótkie rozegranie rzutu rożnego, dośrodkowanie Pawła Jakubowskiego i mamy gola dla Szubinianki, a jego strzelcem Bartosz Musiałek!

25′ w odpowiedzi gospodarze, centro-strzał i tylko rzut rożny, po którym nic nie wyniknęło

36′ uspokoiła się trochę gra po bramce dla Szubinianki, teraz chwila przerwy, bo na boisku leży Paweł Jakubowski

37′ groźny strzał na bramkę Pawlaka, na całe szczęście niecelnie strzelają dziś gospodarze

42′ od kilku dobrych minut przycisnęła Pogoń, podopieczni trenera Stepczyńskiego nie mogą wyjść z własnej połowy

44′ jak już się udało wyjść, to zyskaliśmy rzut wolny będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne

45+1′ arbiter dolicza trzy minuty do pierwszej części spotkania

45+2′ zakotłowało się w naszym polu karnym, rzut rożny, po którym zawodnik Pogoni nie trafia do siatki z 3-4 metrów!

45+3′ koniec pierwszej połowy, udaje się utrzymać prowadzenie do przerwy

16:08 pierwszy gwizdek sędziego po przerwie, zaczynamy drugie 45 minut!

47′ ładna, składna akcja Szubinianki od samego początku drugiej połowy. Akcja zakończona niecelnym strzałem Zawidzkiego

52′ teraz genialna akcja Pogoni i chciałoby się powiedzieć „jak to nie wpadło”, ale na całe szczęście nie tracimy bramki

54′ 0:2 dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego i fenomenalna odpowiedź Szubinianki na lepszy fragment w wykonaniu gospodarzy: piłka wypuszczona przez bramkarza Pogoni i Igor Jakubowski strzela bramkę po dobitce!

55′ mamy zmianę w Szubiniance Robert Jurek w miejsce Marka Gwita

57′ od razu zauważalna zmiana Jurka, wypuszczenie Igora Jakubowskiego i Musiałka, ale póki co nic z tego

66′ Filip Borowski w miejsce Kacpra Wojciechowskiego

70′ trwa wymiana ciosów, gdyby tak zakończył się ten mecz, to z pewnością byłaby to niespodzianka oczywiście dla nas bardzo miła – gorzej dla gospodarzy

77′ minuty uciekają Szubinianka utrzymuje dwubramkowe prowadzenie, głównie gra toczy się teraz w środku pola bez klarownych sytuacji z obu stron

80′ rzut wolny w okolicach środka boiska, Paweł Jakubowski posłał długą piłkę w pole karne przeciwnika, małe zamieszanie i strzał Borowskiego niecelny

86′ Mikołaj Jerzakowski zameldował się na boisku za Igora Jakubowskiego, w między czasie kolejny rzut wolny… strzał Pawła Jakubowskiego po rozegraniu na krótko, ale tylko w mur

88′ Szubinianka ewidentnie szuka trzeciego gola, dobra akcja i strzał Borowskiego, ale bramkarz łapie piłkę

90′ kolejna akcja Szubinianki, Musiałek przerzuca piłkę na drugą stronę, a tam Spychała – mamy strzał nad poprzeczką

90+1 sędzia dolicza pięć minut

90+1′ 0:3 rezerwy Pogoni nie wytrzymały kolejnych ataków Szubinianki i trzeciego gola dla „biało-niebieskich” strzela Mikołaj Jerzakowski, po podaniu Bartka Musiałka!