You are currently viewing Podsumowanie sezonu 2022/2023

Podsumowanie sezonu 2022/2023

Kurz po ligowych zmaganiach już opadł, a nasi ligowi rywale (i nie tylko) walczą w barażach o ligę okręgową. Następny sezon dla Szubinianki będzie niestety trzecim z rzędu sezonem spędzonym w A-klasie. Należy zatem podsumować to, co wydarzyło się w zakończonej niedawno kampanii…

Informacje ogólne

Przed sezonem pełna motywacja, w przerwie zimowej konsternacja, a na sam koniec smutek i żal. Na tym moglibyśmy zakończyć całe podsumowanie sezonu w wykonaniu podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego. Przyjrzyjmy się jednak bardziej szczegółowo kilku faktom związanym z sezonem 2022/2023.

Na koniec pierwszej rundy rozgrywek Szubinianka zajęła 9 miejsce w ligowej tabeli, zdobywając 16 punktów, przy stosunku bramek 29-26. „Biało-niebiescy” odnieśli pięć zwycięstw, jeden raz zremisowali i aż siedmiokrotnie musieli uznać wyższość rywala. W rundzie rewanżowej natomiast Szubinianie zdobycz punktową podwoili (31), co ostatecznie daje liczbę 47 punktów – tylko o trzy oczka mniej od mistrza ligi Cukrownika i Kujaw grających w barażach. Ciekawostka: zespół z Tuczna był mistrzem jesieni, a zespół z Markowic znajdował się na dziewiątym miejscu. W rundzie rewanżowej Szubinianka odniosła 10 zwycięstw, raz zremisowała i dwa razy musiała uznać wyższość rywala.

Koniec końców Szubinianka w sezonie 2022/2023 uplasowała się na najgorszym (jak to w sporcie), czwartym miejscu.
„Biało-niebiescy” strzelili 70 bramek, a ich stosunek do straconych goli wyniósł +20.

Informacje szczegółowe

We wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasu wystąpili Przemysław Pawlak i Dawid Jeliński, po 1150 minut (w tym 70 minut, to czas doliczony). W rundzie wiosennej najwięcej goli strzelili Dawid Jeliński (11), Robert Jurek (8) oraz Kamil Herzog (8). Gole tych trzech piłkarzy stanowią 71% wszystkich zdobytych przez Szubiniankę goli w rundzie rewanżowej oraz prawie 50% goli strzelonych w całym sezonie ligowym. Dla porównania w rundzie jesiennej najskuteczniejszym strzelcem drużyny był Robert Jurek (7). Najlepszą piątkę pod tym względem uzupełniali: Igor Jakubowski (4), Bartosz Musiałek, Kacper Wojciechowski i Mikołaj Jerzakowski (po 3). Trafienia całej piątki stanowiły 69% zdobytych goli.

Najlepszym asystentem w rundzie wiosennej był Robert Jurek (8). Tuż za nim uplasowali się Dawid Jeliński (5) oraz Paweł Jakubowski (4). Kluczowe podania tej trójki stanowią 55% wszystkich asyst w rundzie rewanżowej. Dla porównania najlepszym asystentem jesienią był Paweł Jakubowski, który czterokrotnie obsłużył kolegów ostatnim podaniem. Po trzy asysty na swoim koncie mieli: Robert Jurek, Bartosz Musiałek i Marek Gwit. Suma asyst tej czwórki wynosiła 13, co stanowiło 50% wszystkich asyst drużyny.

Najwięcej goli i asyst na swoim koncie ma Robert Jurek 26/124.

Żółtą kartką w rundzie wiosennej naczęściej karani byli Michał Jaworski (5) oraz Konrad Zawidzki (4). W sumie upomnieniem tego typu Szubinianka na wiosnę karana była 30 razy – jesienią 35.

Średnia frekwencja drużyny na wszystkich zajęciach (mecze mistrzowskie, sparingi oraz treningi) wyniosła 81%, to wynik wyższy w porównaniu z pierwszą rundą (76%). W rundzie wiosennej indywidualnie najwyższą frekwencją może pochwalić się Tymon Kubiak (95%).

Statystyka opracowana na podstawie dokumentacji trenera Wiesława Stepczyńskiego

Dodaj komentarz