You are currently viewing W sobotę rewanż ze Spójnią

W sobotę rewanż ze Spójnią

Wielka Sobota na stadionie miejskim w Szubinie stoi pod znakiem rewanżowego meczu pomiędzy LKS Szubinianką SISU Szubin, a GKS Spójnią Białe Błota. Będzie to bardzo trudny mecz w ramach 16. kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A-klasy.

O zespole rywala

Drużyna z Białych Błot zajmuje aktualnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. ale należy pamiętać, że ma również jeden mecz rozegrany mniej od reszty stawki – mecz z Goplanią nie odbył się z powodu zawieszenia licencji drużyny z Inowrocławia. Do tej pory Spójnia zgromadziła na swoim koncie 28 punktów, strzelając 23 i tracąc 15 goli (bilans +15). W poprzedniej kolejce młodzi zawodnicy na własnym stadionie pokonali (4:0) osłabionego Mikrusa Szadłowice. Mecz zdecydowanie mógł zakończyć się wyższym wynikiem, bo z przebiegu spotkania to drużyna z Białych Błot przeważała i miała pod kontrolą boiskowe wydarzenia.

Ostatnie trzy mecze ze Spójnią…

12 września 2021Białe BłotaSpójnia Białe Błota 6:1 Szubinianka SISU
23 kwietnia 2022SzubinSzubinianka SISU Szubin 1:0 Spójnia Białe Błota
27 sierpnia 2022Białe BłotaSpójnia Białe Błota 3:2 Szubinianka SISU Szubin

O Szubiniance

Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego w 15. kolejce podejmowali na wyjeździe Zagłębie Piechcin – ostatnią drużynę ligowej tabeli. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu już dwoma bramkami, ale „biało-niebiescy” zdołali doprowadzić najpierw do wyrównania, a później przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dzięki czemu uniknęli kolejnej w tym sezonie wpadki. To były bardzo ważne trzy punkty, stąd z pewnością nie dziwiła radość zawodników po sobotnim meczu. Szubinianie zgromadzili do tej pory 20 punktów w ligowej tabeli z plusowym, czterobramkowym bilansem bramek. Zawodnicy z Szubina tracą do liderującego Cukrownika Tuczno aż 13 punktów oraz osiem (na dziś) punktów do miejsca dającego prawo gry w barażu o V ligę. Prawdopodobnie do kadry meczowej na to spotkanie wróci Bartosz Musiałek, który od kilku tygodni zmagał się z dyskomfortem uniemożliwiającym normalny trening. Ponadto z naszych informacji wynika, że wszyscy trenujący zawodnicy będą do dyspozycji trenera.

Wszystkie mecze 16. kolejki…

DataWydarzenieCzas/Wyniki
8 kwietnia 2023Pałuczanka Żnin vs Zagłębie Piechcin11:00
8 kwietnia 2023Dąb Barcin vs Cukrownik Tuczno13:00
8 kwietnia 2023Szubinianka SISU vs Spójnia Białe Błota14:00
8 kwietnia 2023Piast Złotniki Kujawskie vs Kujawy Markowice16:00
8 kwietnia 2023Tarant Wójcin vs Dąb Bąkowo/DB16:00
8 kwietnia 2023Pogoń II Mogilno vs AF Brzoza16:00
8 kwietnia 2023Mikrus Szadłowice vs Goplania Inowrocław17:00

Co, gdzie, kiedy?

Mecz pomiędzy Szubinianką, a Spójnią odbędzie się w Wielką Sobotę (8 kwietnia) na stadionie miejskim w Szubinie, przy ulicy Jana Pawła II 14. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest równo na godzinę 14:00 – serdecznie zapraszamy kibiców!

Dodaj komentarz