You are currently viewing Wysoka porażka Szubinianki. Noteć awansuje na fotel lidera. 

Wysoka porażka Szubinianki. Noteć awansuje na fotel lidera. 

Po wysokim zwycięstwie nad Szubinianką SISU Szubin, świętująca w tym roku swoje setne urodziny Noteć Gębice jest na dobrej drodze, by na koniec sezonu 2021/2022 awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Efektowne zwycięstwo przyniosło naszym rywalom 3 punkty, ale także istotny awans na fotel lidera, dzięki porażce Zootechnika w Dąbrowie Biskupiej.

Wydawało się, że dobrze w ten mecz wszedł nasz bramkarz – Jacek Paszkiewicz, który swoją pewną interwencją powstrzymał atak gości. Pierwsza bramka dla Gębic wpadła w dwunastej minucie spotkania. Z pozoru nie groźny stały fragment gry w środkowej strefie boiska… zawodnik Noteci wstrzelił piłkę w pole karne – mocno, z lewej nogi, a ta z wiatrem przelatuje nad młodym bramkarzem Szubinianki. Na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy długo czekać, bo po dziesięciu minutach (również po stałym fragmencie gry) do wyrównania, po strzale głową doprowadził Donarski. To miało już być tak, jak powinno, a więc liczyliśmy na lepszą grę Szubinianki. Niestety w 25 minucie spotkania błąd przy interwencji zalicza Paszkiewicz. Piłka, po strzale zawodnika gości wyślizguje się i wpada do bramki między nogami bramkarza Szubinianki. Po stracie drugiego gola gra na Stadionie Miejskim w Szubinie nieco się zaostrzyła. Udane interwencje w grze obronnej zaliczyli w pierwszej połowie Adrian Gorajewski i Jacek Wypych – po jednej.

Od początku drugiej połowy cieszyliśmy się z postawy Szubinianki. Przez dobre kilka minut goście byli zamknięci dosłownie we własnym polu karnym i nie było ich stać na nic więcej niż wybijanie kolejnych dośrodkowań na rzuty rożne. Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego grali aktywniej, ale nie potrafili stworzyć sobie klarownej okazji do strzelenia gola. Po chwili słabszej gry z obu stron znowu do głosu doszli goście, którzy idealnie wykorzystywali dziś nadarzające się sposobności do strzelenia gola. Prowadzenie na 1:3 w 75 minucie spotkania podwyższył Dominik Jelonek. W przeciągu ostatnich piętnastu minut spotkania bramkarz „biało-niebieskich” zaliczył dwie dobre interwencje w sytuacjach „sam na sam”. W jednej z nich Szubinianka wyszła obronną ręką, lecz w 81 minucie nikt nie był w stanie zatrzymać dobitki na pustą bramkę. Wynik na 1:5 goście ustalili po rzucie rożnym w 85 minucie spotkania.

W innym meczu 16. kolejki Zootechnik Kołuda Wielka przegrała w Dąbrowie Biskupiej z Dębem, w związku z czym Gębiczanie po zwycięstwie w Szubinie awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W pozostałych meczach będziemy skupiać się również na pojedynku w Złotnikach Kujawskich, gdzie Piast podejmie Kujawy Markowice – w przypadku zwycięstwa tych drugich Szubinianka spadnie w tabeli na piątą pozycję. Następne spotkanie Szubinianie rozegrają na wyjeździe – w Wielką Sobotę o godzinie 17:00 w Szadłowicach z tamtejszym Mikrusem.

Szubinianka SISU Szubin 1:5 Noteć Gębice

Szubinianka (trener Stepczyński): Paszkiewicz – Wypych (46’ Janc), Machowski, Szpechciński (79’ Ośka), Donarski (86’ Liashenko), I. Jakubowski, Jurek (82’ Kujawa), Czerwiński, N. Gorajewski, A. Gorajewski, Musiałek

Ławka rezerwowych: Spychała

Noteć Gębice (skład wyjściowy, trener Łukomski): Smorczyński, Mańkowski, Olejniczak, Owsiński, Kołacki, Jelonek, Nowicki, Skorupiński, Szymański, Michalak, Brończyk

Ławka rezerwowych: Delikta, Bednarek, Pacia, Jaroszewski, Radecki, Suszek, Sroka

Dodaj komentarz