You are currently viewing Wysokie pucharowe zwycięstwo

Wysokie pucharowe zwycięstwo

W niedzielę (6 sierpnia) LKS Szubinianka SISU Szubin rozegrała mecz w ramach pierwszej rundy Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mecz odbył się w Rojewie, a przeciwnikiem Szubinianki był miejscowy Znicz. Był to pierwszy oficjalny mecz seniorów w sezonie 2023/2024 oraz debiut nowego trenera

Przebieg meczu

Szubinianka była zdecydowanym faworytem w starciu z B-klasowym rywalem, jednakże „biało-niebiescy” nie mają dobrych wspomnień z ostatnich dwóch udziałów w rozgrywkach OPP. Mecz był na tyle trudny, że był rozgrywany w trudnych warunkach, ale warunki były takie same dla obu zespołów. Przewagę trzeba było jeszcze pokazać na boisku i tak też się stało. Był to pierwszy mecz Szubinianki pod wodzą nowego trenera – Wojciecha Mielcarka. Szubinianie bardzo zdecydowanie i z dużą łatwością operowali piłką w środkowej strefie boiska. Dzięki temu, że mecz był rozgrywany pod kontrolą przyjezdnych udawało się sprawnie przechodzić do kolejnych ataków. Spotkanie owocowało w bardzo ładne akcje w wykonaniu Szubinianki – poniżej kilka z nich, po których padały gole.

Wynik spotkania w 12 minucie spotkania otworzył Paweł Elszyn, nowy zawodnik Szubinianki obchodzący równolegle swoje urodziny. Był to wymarzony debiut okraszony pierwszym trafieniem w „biało-niebieskich” barwach. Fenomenalną akcję w 17 minucie na gola zamienił Kamil Ośka, dla którego taki mecz jak ten dzisiejszy mógł być dobrym sposobem na odblokowanie się. Na około dziesięć minut przed przerwą trzeciego gola dla Szubinianki z rzutu karnego bardzo pewnie zdobył Paweł Jakubowski.

„Większych zagrożeń nie było ze strony przeciwnika. Szukamy jeszcze swojej gry. Boisko nie pozwala na grę po ziemi, ale udaje nam się – prowadzimy 3:0 i chcemy dorzucić coś w drugiej połowie” – mówił w przerwie obrońca Michał Jaworski w wywiadzie dla TVP3 Bydgoszcz.

Pięć minut po zmianie stron bardzo ładną akcję na gola zamienili zawodnicy Szubinianki. Po podaniu Igora Jakubowskiego, piłkę do pustej bramki „wpakował” Kamil Herzog. W 57 minucie meczu świetne podanie między obrońców wykorzystał wspomniany Igor Jakubowski, który z zimną krwią pokonał bramkarza gospodarzy. Jeszcze przed upływem godziny gry Szubinianie prowadzili 0:6, w bliźniaczej sytuacji tym razem Herzog podawał do Ośki, a ten strzelił na pustą już bramkę drużyny z Rojewa. Wynik końcowy został ustalony w 84 minucie spotkania, gdzie opłaciło się oskrzydlenie akcji przez Pawła Jakubowskiego, to właśnie po jego dośrodkowaniu, gospodarze strzelili sobie bramkę samobójczą.

Szubinianie odnieśli najwyższe zwycięstwo w całej pierwszej pucharowej rundzie. To dobry prognostyk przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w nowym sezonie. Przypomnijmy, że już pierwszej kolejce Szubiniankę czeka trudny mecz wyjazdowy w Barcinie. Kolejnego rywala w OPP poznamy już jutro!

Trener Wojciech Mielcarek po meczu w Rojewie: „Mecz od samego początku pod pełną kontrolą, ale takie było założenie, żebyśmy to my od pierwszej minuty dyktowali tempo. Jestem zadowolony z drużyny, bo podeszli do tego meczu w pełni zaangażowani, bez lekceważenia. Za tydzień już pierwszy mecz ligowy i od dnia dzisiejszego skupiamy się tylko na najbliższym rywalu.”

LZS Znicz Rojewo 0:7 LKS Szubinianka SISU Szubin
12′ 0:1 Paweł Elszyn
17′ 0:2 Kamil Ośka
34′ 0:3 Paweł Jakubowski (rzut karny)
50′ 0:4 Kamil Herzog
57′ 0:5 Igor Jakubowski
59′ 0:6 Kamil Ośka
85′ 0:7 gol samobójczy

Szubinianka (trener Wojciech Mielcarek): Jacek Paszkiewicz – Tymon Kubiak (65′ Mateusz Wiśniewski), Michał Jaworski, Paweł Jakubowski, Konrad Zawidzki (70′ Adrian Gorajewski), Robert Jurek (60′ Paweł Kujawa), Marek Gwit, Igor Jakubowski, Paweł Elszyn (60′ Jakub Donarski), Kamil Ośka (60′ Radosław Rybak), Kamil Herzog

Ławka rezerwowych: Bartek Junyk, Adam Behnke

Tekst, zdjęcia: Mikołaj Kalinowski

Dodaj komentarz