You are currently viewing Czas na pierwszy sparing

Czas na pierwszy sparing

W pierwszym meczu kontrolnym seniorzy LKS Szubinianki SISU Szubin zmierzą się z Unią Wapno. Jutrzejszy mecz odbędzie się na boisku bocznym stadionu miejskiego w Szubinie, a pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 17:00.

O zespole rywala

Drużyna z Wapna występuje w pierwszej grupie wielkopolskiej Redbox lidze okręgowej. W sezonie 2022/2023 zajęła dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. V-ligowcy pod kierownictwem nowego trenera rozpoczęli przygotowania we wtorek (11 lipca). Po minionym sezonie z drużyną pożegnał się trener Andrzej Szostak, który prowadził drużynę z powiatu wągrowieckiego łącznie przez jedenaście lat. Nowym szkoleniowcem Unii został Andrzej Linetty, znany w naszym regionie z prowadzenia B-klasowego Orła Kcynia.

Mecz z Szubinianką będzie drugim sparingiem Unii Wapno w okresie przygotowawczym.
W pierwszym bowiem pokonali (4:2) Dąb Barcin.

O Szubiniance

Szubiniankę od dnia zebrania sprawozdawczo-wyborczego (13 czerwca) zastało wiele zmian – łącznie z nowym zarządem oraz trenerem. Prowadzącego od ponad szesnastu lat drużynę seniorów Wiesława Stepczyńskiego w roli trenera pierwszej drużyny zmienił Wojciech Mielcarek. Co najważniejsze udało się utrzymać kadrę osobową z sezonu 2022/2023, która po obiecującej wiośnie bliska była co najmniej gry w barażach o klasę okręgową. Nowym zawodnikiem „biało-niebieskich” został ogłoszony wczoraj młody napastnik Jakub Rusiewicz, a z zespołem wciąż trenuje kilku obiecujących zawodników. Piłkarze z Szubina zdecydowanie szybciej niż planowano rozpoczęli okres przygotowawczy, a co najważniejsze każdy z nich wrócił po krótkiej przerwie do treningów z nowym zapałem i determinacją. „Zmiany zawsze są potrzebne, jest to ważne, aby klub szedł cały czas do przodu. Ciesze się, że wchodzą młodzi ludzie, głodni pracy i sukcesów. – komentował sytuację trener Mielcarek krótko po objęciu funkcji w klubie.

Zawodnicy trenowali w grupie po trzy razy w tygodniu wykonując dodatkowo ćwiczenia indywidualne. W ramach przygotowań przed nadchodzącym sezonem seniorzy Szubinianki rozegrają łącznie trzy mecze kontrolne: Unia Wapno, Łobżonka Wyrzysk oraz Notecianką Pakość. Start ligi zaplanowany jest na weekend 12/13 sierpnia w Barcinie, a tydzień wcześniej Szubiniankę czeka wyjazdowe starcie w ramach 1. rundy Okręgowego Pucharu Polski ze Zniczem Rojewo.

Co, gdzie kiedy?

Mecz Szubinianki z Unią Wapno odbędzie się już w najbliższą sobotę na boisku bocznym stadionu miejskiego w Szubinie. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców na to spotkanie. Jeśli pozwolą na to warunki, to zostanie dokonana próba transmisji strumienia wideo na naszym Facebooku!

Dodaj komentarz