You are currently viewing Wywiad z kapitanem, Przemysławem Pawlakiem

Wywiad z kapitanem, Przemysławem Pawlakiem

W sezonie 2022/2023 opaska kapitańska i odpowiedzialność za drużynę została powierzona bramkarzowi Szubinianki – Przemysławowi Pawlakowi. Z tej okazji zapraszamy na krótki wywiad z kapitanem ”biało-niebieskich”!

Jak oceniasz okres przygotowawczy i te pierwsze trzy kolejki, które już za nami?

Przemysław Pawlak: Myśle, że z okresu przygotowawczego wycisnęliśmy tyle ile się dało, wszyscy którzy są w klubie trenują – co bardzo cieszy, bo w zeszłym sezonie bywało z tym różnie. W pierwszych 3 kolejkach zdobyliśmy zdobyliśmy tylko 3 pkt, może nie jest to obiecująca prognoza, ale staramy się wyciągać wnioski z każdej porażki. W pierwszej jedenastce gra 4 nowych zawodników. Do tego dołączyło do nas paru juniorów i potrzebujemy czasu żeby się dotrzeć na boisku. Tworzymy fajna grupę, mamy motywacje, chcemy wygrywać więc jestem pewien ze w końcu przyjdą lepsze wyniki. 

Nowy sezon 2022/2023 wystartował na dobre. Jakie są cele postawione zespołowi przez trenera, zarząd, a może przez Was samych – zawodników?

PP: Jako drużyna chcemy wygrywać w każdym meczu, to jest nasz cel co tydzień, nie dokładamy sobie jakiejś dodatkowej presji stawiając jakiś konkretny cel na koniec sezonu. 

Okazuje się, że pod nieobecność Roberta Jurka i Damiana Czerwińskiego, to właśnie Tobie została powierzona rola kapitana drużyny. Jak się z tym czujesz, czy opaska na ramieniu „ciąży” i czy byłeś zaskoczony wyborem trenera?

PP: Czuje się tak samo, gdy jej nie miałem. Zawsze chciałem pomagać chłopakom na boisku i poza nim niezależnie od tego czy noszę opaskę czy nie. 

Patrząc na rywali w ligowej tabeli, którego wyjazdu obawiasz się najbardziej, a na który mecz domowy według Ciebie będzie się drużynie przygotować teoretycznie najłatwiej?

PP: Gramy w takiej lidze gdzie ostatni zespół może wygrać z pierwszym wiec nie nastawiamy się jakoś specjalnie do konkretnego przeciwnika. Co tydzień mamy nowy cel, nowy rozdział w którym chcemy się pozytywnie zapisać. 

Na koniec jeśli pozwolisz mamy dla ciebie kilka krótkich pytań na zasadzie szybkiego wyboru:

 • Schabowy czy De volaille?
  DE VOLAILLE
 • Nike czy Adidas?
  NIKE
 • Biały czy Czarny?
  BIAŁY
 • Morze czy Góry?
  MORZE
 • Coca Cola czy Pepsi?
  COCA COLA
 • Lech Poznań czy Legia Warszawa?
  LECH
 • Real Madryt czy FC Barcelona?
  FC BARCELONA ❤️
 • De Gea czy Courtois?
  De Gea z czasów atletico i pierwszych sezonów w Manchestrze
 • Ronaldo czy Messi?
  Kiedyś bym odpowiedział jednogłośnie Messi ale teraz ciężko jest mi wybrać cenie ich obu za to co zrobili dla piłki nożnej
 • Awans czy Wygrana w derbach?
  AWANS

Z kapitanem Szubinianki rozmawiał Mikołaj Kalinowski

Dodaj komentarz