You are currently viewing Komplet punktów w 25. kolejce

Komplet punktów w 25. kolejce

W sobotnie popołudnie LKS Szubinianka SISU Szubin podejmowała przed własną publicznością Dąb Bąkowo/Dąbrowa Biskupia. Po bardzo ciekawym widowisku gospodarze zachowali w Szubinie komplet punktów. Był to drugi taki sam wynik z rzędu oraz ostatni domowy mecz Szubinianki w tym sezonie.

Przebieg meczu

Pod początku spotkania bardziej zdecydowanie zaatakowała Szubinianka. W pierwszych pięciu minutach dwukrotnie z rzutów wolnych próbował Robert Jurek, ale oby dwa strzały zatrzymywały się na dobrze ustawionym murze gości. Dąb w jedenastej minucie spotkania i w swojej pierwszej sytuacji podbramkowej otrzymał rzut karny, który zamienił na bramkę. Po siedmiu minutach remis Szubiniance dał wspomniany wcześniej Robert Jurek – strzałem zza szesnastego metra. Szansę na przełamanie i od pierwszych otrzymał dziś skrzydłowy, Kamil Ośka. Najpierw w sytuacji „sam na sam” trafia prosto w bramkarza, ale po chwili zagrywa idealnie do Jurka. Ten przy asyście obrońcy nie był w stanie strzelić drugiego gola. W 25 minucie spotkania z zbyt dużą łatwością poczyniali sobie zawodnicy gości w polu karnym Szubinianki, co przełożyło się na drugą straconą bramkę w tym spotkaniu. Po tym trafieniu zawodnicy Dębu wrzucili wyższy bieg i grali jeszcze aktywniej w ofensywie. Swoją kolejną próbę miał Ośka oraz Dawid Jeliński i gdyby ta sztuka mu się udała, to mielibyśmy przepięknego gola na stadionie miejskim w Szubinie. W 41 minucie spotkania gospodarze mieli rzut rożny i po szczęśliwym jego rozegraniu piłka ostatecznie po asyście Jurka trafiła do Jelińskiego, który drugi raz dał remis Szubiniance w tym meczu.

Drugą część spotkania kolejny raz dobrze rozpoczęła Szubinianka, ale nie przełożyło się to na kolejne sytuacje strzeleckie. Tymczasem raz zaatakowali goście, trafili w słupek. Dawid Jeliński w drugiej połowie dwukrotnie znajdywał się tam, gdzie być powinien natomiast w 65 minucie mógł zaliczyć asystę, tylko gdyby podał do Mateusza Wiśniewskiego. Trzy minuty później miała miejsce pierwsza z dwóch wspominanych przez nas okazji, którą bardzo dobrze wykorzystał Jeliński. Natomiast na uwagę zasługuje akcja Szubinianki z 75 minuty. Do piłki z prawej strony dopadł Konrad Zawidzki, który przyspieszył akcję imponującym przyspieszeniem. Jego bardzo dobre dośrodkowanie odnalazło Jelińskiego, a ten skompletował hat-tricka. W 79 minucie kolejny raz zaskoczyli goście i w prawdzie na raty, ale ostatecznie skutecznie pokonali Przemysława Pawlaka. Bramkarzowi Szubinianki kolejny raz możemy zawdzięczyć komplet punktów, bo to właśnie kapitan „biało-niebieskich” w świetny sposób powstrzymywał ataki rywali w samej końcówce. Najpierw świetne wyczucie w 82 minucie oraz wślizg, majstersztyk dwie minuty później. W doliczonym czasie gry piłka znalazła drogę do siatki Szubinianki, ale sędzia boczny wskazał pozycję spaloną napastnika gości. Wynik spotkania nie uległ zmianie mimo sześciu doliczonych minut przez arbitra.

Szubinianka SISU Szubin 4:3 Dąb Bąkowo/Dąbrowa Biskupia
11’ 0:1 gol goście, rzut karny
18’ 1:1 Robert Jurek
25’ 1:2 gol goście
41’ 2:2 Dawid Jeliński
68’ 3:2 Dawid Jeliński
75’ 4:2 Dawid Jeliński
79’ 4:3 gol goście

Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Przemysław Pawlak – Konrad Zawidzki, Adrian Gorajewski, Michał Jaworski, Jakub Spychała, Paweł Jakubowski, Marek Gwit, Kamil Ośka (78’ Jakub Donarski), Mateusz Wiśniewski, Robert Jurek (63’ Jacek Wypych), Dawid Jeliński

Ławka rezerwowych: Norbert Gorajewski, Bartosz Junyk, Tymon Kubiak, Dominik Kujawa, Paweł Kujawa, Michał Machowski

Mecz jako główny poprowadzi sędzia Jarosław Kalisz, a przy liniach wspomagają go Tomasz Szpunar oraz Dawid Kosmal.

Ostatnia kolejka

Za tydzień podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego wybiorą się do Markowic na mecz z miejscowymi Kujawami. Będzie to dwudziesta szósta, a za razem ostatnia kolejka sezonu ligowego. Serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz!

Dodaj komentarz