You are currently viewing Plan przygotowań do rundy wiosennej

Plan przygotowań do rundy wiosennej

Zawodnicy Szubinianki w lutym i marcu rozegrają łącznie sześć meczów towarzyskich, a do treningów wrócą już w styczniu. Poznajmy plan przygotowań podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego do rundy rewanżowej.

Przypomnijmy, że na półmetku sezonu 2022/2023 „biało-niebiescy” znajdują się dopiero na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Podczas przerwy zimowej trener szubińskiej drużyny zaplanował sześć meczów sprawdzających dyspozycję swoich podopiecznych przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Pierwszy mecz rewanżowy odbędzie się w Szubinie i zaplanowany jest na 25 marca, kiedy to w ramach czternastej kolejki rozgrywek gospodarze podejmować będą Akademię Futbolu Brzoza.

TERMINARZ MECZÓW TOWARZYSKICH

  1. 11.02.2023 vs ZAMEK GOŁAŃCZ (5 miejsce, V liga Red Box / Wielkopolska I)
  2. 18.02.2023 vs WISŁA FORDON (13 miejsce, A-klasa / Bydgoszcz I)
  3. 25.02.2023 vs ŁOBZONKA WYRZYSK (3 miejsce, Proton A-klasa / Wielkopolska I)
  4. 04.03.2023 vs CZARNI NAKŁO (5 miejsce, B-klasa / Bydgoszcz III)
  5. 11.03.2023 vs PIAST KOŁODZIEJEWO (10 miejsce, klasa okręgowa / Kujawsko-pomorska II)
  6. 18.03.2023 vs MUKS CWZS Bydgoszcz (1 miejsce, B-klasa / Bydgoszcz III)

W przypadku zmian terminów powyższych sparingów oraz o dokładnych godzinach i miejscach rozgrywanych meczów będziemy informować na bieżąco na naszych oficjalnych profilach w social mediach.

Jak zatem możemy określić poziom najbliższych sparingpartnerów Szubinianki? Zawodnicy z Szubina będą mierzyć się z dwiema drużynami z każdego z trzech poziomów sportowych: od B-klasy, poprzez równomierną A-klasę, do wyższej o jeden szczebel piątej ligi oraz klasy okręgowej. Z większością tych drużyn mierzyliśmy się zarówno przed rozpoczęciem rozgrywek w sezonie 2022/2023 oraz w przerwie zimowej sezonu 2021/2022. Wyniki tych spotkań były różne, bo z drużyną z Fordonu Szubinianka potrafiła wygrać i być lepszym zespołem na boisku, ale tylko po to, aby w kolejnym sparingu z tą drużyną bardzo wysoko przegrać. To tylko przykład jednej rywalizacji, a analogicznych spotkań było więcej. W okresie przygotowawczym jednak będziemy starali się zwracać uwagę na zaangażowanie, możliwości oraz formę poszczególnych zawodników i ogólne przygotowanie całego zespołu do meczów rewanżowych znając sytuację w ligowej tabeli. Na ten czas wszystkim zawodnikom Szubinianki życzymy dużo zdrowia, aby mogli jak najlepiej przygotować się do powrotu na murawy ligowych boisk.

Dodaj komentarz