You are currently viewing Sparta pokonana, kolejne zwycięstwo „biało-niebieskich”

Sparta pokonana, kolejne zwycięstwo „biało-niebieskich”

W ramach 6. kolejki rozgrywek podopieczni trenera Wojciecha Mielcarka podejmowali przed własną publicznością Spartę Janowiec Wielkopolski. Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu miejskiego w Szubinie zobaczyli aż osiem bramek, a sześć z nich było autorstwem Szubinianki!

Przebieg spotkania

Po pierwszym gwizdku sędziego mocno swoją obecność w Szubinie chcieli zaakcentować spartanie. Akcja lewą stroną boiska i już mogło być niebezpiecznie. Szubinianie chcieli szybko odpowiedzieć i szukali swoich szans. W polu karnym gościu dryblował Igor Jakubowski i to właśnie po faulu na nim arbiter podyktował w siódmej minucie rzut karny. Ten stały fragment gry dobrze wykorzystał i tym samym wynik otworzył jego brat, Paweł Jakubowski. Co się nie udało chwilę wcześniej, to postanowił trzy minuty później powtórzyć Igor Jakubowski, tym razem samemu skutecznie wykańczając akcję ofensywną. Na 3:0 w pierwszej połowie podwyższył jeszcze Szymon Rybarczyk, który wykorzystał zamieszanie i właśnie po jego dobitce piłka znalazła drogę do bramki przyjezdnych.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze – Spartę w tej sytuacji uratował poprzeczka. W pięćdziesiątej minucie spotkania indywidualną akcję wykorzystał skutecznie Kamil Herzog, który przełamał się i podwyższył prowadzenie do czterech bramek.  Minutę później odpowiedzieli goście bardzo ładną bramką Jakuba Koseckiego. Zawodnicy z Janowca szukali kontaktu i drugie trafienie zaliczyli w 62 minucie spotkania. Tym razem w sytuacji „sam na sam” dobrze zachował się Krzysztof Zacharko, który pokonał Przemysława Pawlaka. Po godzinie gry na 5:2 po fenomenalnej akcji wyprowadził Szubiniankę Igor Jakubowski, a wynik w 66 minucie na 6:2 ustalił Kamil Ośka. Goście próbowali, ale już pod koniec spotkanie chyba zawodnicy obu drużyn wyczekiwali na zakończenie tego meczu przez arbitra.

Szubinianka odniosła wysokie i bardzo ważne zwycięstwo. Za tydzień natomiast „biało-niebiescy” udają się na trudny mecz do Białych Błót. Tam w siódmej kolejce będzie na nich czekach Spójnia.

LKS Szubinianka SISU Szubin 6:2 Sparta Janowiec Wielkopolski

7’ Paweł Jakubowski (rzut karny)
10’ Igor Jakubowski
38’ Szymon Rybarczyk
50’ Kamil Herzog
64’ Igor Jakubowski
66’ Kamil Ośka

Szubinianka (trener Wojciech Mielcarek): Przemysław Pawlak – Jakub Spychała, Szymon Rybarczyk, Michał Jaworski, Tymon Kubiak (69’ Bartosz Junyk), Paweł Jakubowski, Marek Gwit, Konrad Zawidzki (58’ Paweł Kujawa), Kamil Herzog (58’ Kamil Ośka), Igor Jakubowski, Jakub Donarski (78’ Jędrzej Kalinin)

Dodaj komentarz