You are currently viewing „Derbowe” starcie w Barcinie

„Derbowe” starcie w Barcinie

Jutro, w sobotę (17 września) Szubinianka rozegra mecz szóstej kolejki w ramach drugiej grupy bydgoskiej A-klasy. Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego wybierają się na stadion w Barcinie.

LKS Dąb Barcin, to z dorobkiem czterech punktów jedenasta drużyna ligowej tabeli. Bilans bramek naszego jutrzejszego rywala jest najsłabszy w całym zestawieniu i wynosi aż -9 bramek. W poprzedniej kolejce Barcinianie na wyjeździe ulegli (2:1) swojemu imiennikowi z Bąkowa/Dąbrowy Biskupiej. Z kolei „biało-niebiescy” do tej pory odnotowali bardzo słaby start sezonu – tylko trzy punkty w pięciu meczach. Szubinianka zajmuje przedostatnie miejsce w klasyfikacji ogólnej z dorobkiem trzech punktów oraz ujemnym (-3) bilansem bramek. W poprzedniej kolejce, po dobrej końcówce Szubinianka przegrała (2:1) w Szadłowicach z Mikrusem.

W sezonie 2021/2022 mierzyliśmy się z Dębem Barcin dwukrotnie:
– 9 października w Barcinie, porażka 2:1
bramka dla Szubinianki: Igor Jakubowski
– 21 maja w Szubinie, wygrana 5:0
bramki dla Szubinianki: Robert Jurek (2), Kamil Ośka, Filip Borowski oraz Paweł Jakubowski

Poprzednia rywalizacja z Dębem w Szubinie była prawdziwym widowiskiem, podczas którego zobaczyliśmy wszystko: kibiców, oprawę, mnóstwo bramek, a nawet gol zdobyty z połowy boiska! Pamiętając jednak rywalizację na sztucznej nawierzchni w Barcinie należy pamiętać, że Szubiniance gra się na tym boisku naprawdę trudno. Mamy jednak nadzieję, że jutrzejsze spotkanie pozwoli przełamać się drużynie z Szubina. W drużynie gospodarzy zobaczymy z pewnością Jacka Paszkiewicza oraz Konrada Polawskiego, którzy od początku sezonu 2022/2023 reprezentują zielono-czerwone barwy.

Początek spotkania w sobotę, o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy kibiców!

Dodaj komentarz