You are currently viewing Osłabiona Szubinianka przegrywa w Markowicach

Osłabiona Szubinianka przegrywa w Markowicach

Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego wybrali się do Markowic bez pauzujących za kartki: Pawła Jakubowskiego oraz Damiana Czerwińskiego. Dodatkowo z powodów osobistych w kadrze meczowej zabrakło Bartka Musiałka oraz Przemysława Pawlaka. W pierwszym składzie zobaczyliśmy m.in. Jakuba Spychałę, czy Vasile Nicoarę.

W pierwszej połowie gospodarze grali z pomocą wiatru, co ewidentne zdołali wykorzystać. Bramki strzelone po rzutach rożnych podcięły skrzydła „biało-niebieskim”.  W 12 minucie spotkania strzał bezpośrednio z narożnika boiska i niestety bez interwencji Paszkiewicza w tej sytuacji piłka wpada do bramki Szubinianki. Oczywiście wiatr odegrał bardzo ważną rolę przy tej bramce, a tor lotu piłki był nie do przewidzenia. Drugi stały fragment – również rzut rożny i druga bramka gospodarzy, to pokłosie wydarzeń z 20 minuty spotkania.

W drugiej połowie Szubinianka grała bardziej zdecydowanie, bo wtedy to oni liczyli na szczęście i pomoc warunków pogodowych. Niestety gospodarze zagrali dobrze i starali dłużej utrzymywać się przy piłce. Goście mieli swoje okazje, po strzałach Jurka czy Donarskiego, ale nie było to na tyle groźne, by drużyna z Markowic musiała bać się o wynik końcowy. Ważną interwencją popisał się też bramkarz – Paszkiewicz, dzięki któremu wynik zakończył się tylko na dwóch straconych bramkach. Zabrakło dziś ewidentnie zaangażowania i woli walki, w niektórych sytuacjach. Ale trzeba też uznać wyższość drużyny gospodarzy, bo bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną – co udowodnili dziś drugim, kolejnym zwycięstwem.

O ocenę dzisiejszego spotkania poprosiliśmy trenera Szubinianki: „Silny wiatr w pierwszej połowie sprzyjał grze ofensywnej i gospodarze ustawili sobie wynik meczu. Ciężko było nawet wybić piłkę na połowę przeciwnika. W drugiej połowie mimo, że się staraliśmy gospodarze wybronili wynik. Przede wszystkim dziękuje piłkarzom za grę do końca mimo, iż wielu z nich grało z kontuzjami. Pod nieobecność niektórych, obecni młodzi piłkarze zagrali bardzo poprawnie. Czeka nas teraz bardzo ciężki mecz z drużyną aspirującą do klasy okręgowej. W następnym meczu kadrę zasilą zawodnicy pauzujący dziś za żółte kartki.” – powiedział Wiesław Stepczyński.

Kujawy Markowice 2:0 Szubinianka SISU Szubin

Szubinianka (trener Stepczyński): Paszkiewicz -Janc, Szpechciński, Donarski, I. Jakubowski, Jurek (75’ Liashenko) , N. Gorajewski, A. Gorajewski, Polawski (40’ Ośka), Nicoara, Spychała

Dodaj komentarz