You are currently viewing Wraca gra o ligowe punkty

Wraca gra o ligowe punkty

Już w sobotę przed własną publicznością zawodnicy LKS Szubinianki SISU Szubin wrócą do gry o ligowe punkty. Najbliższym rywalem podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego będzie Akademia Futbolu Brzoza. Jest to mecz 14. kolejki drugiej grupy bydgoskiej A-klasy oraz pierwszy mecz w rundzie wiosennej.

O zespole rywala

Drużyna z Brzozy to aktualnie trzecia siła ligowej tabeli. W swoim dorobku „pomarańczowi” zebrali 24 punkty wraz z wysokim szesnastobramkowym stosunkiem bramek – drugim najwyższym w całych rozgrywkach. W przerwie zimowej zawodnicy AF Brzoza rozegrali cztery mecze towarzyskie. Brzozowianie dwa razy wygrali, jeden raz zremisowali oraz odnieśli jedną porażkę:

  • Wisła Fordon, remis 2:2
  • Fala Świekatowo, wygrana 3:2
  • Victoria Niemcz Osielsko, wygrana 3:0
  • Dąb Barcin, przegrana 2:3
  • Gwiazda Bydgoszcz, mecz nie odbył się

Z zespołem AF Brzoza Szubinianka mierzyć się będzie czwarty raz na przestrzeni dwóch sezonów:

DataMiejsceWynik
12 sierpnia 2021BrzozaAF Brzoza 0:3 Szubinianka SISU
26 marca 2022Szubin Szubinianka SISU 3:1 AF Brzoza
13 sierpnia 2022BrzozaAF Brzoza 1:0 Szubinianka SISU

O Szubiniance

Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego wrócili do treningów 14 stycznia i na przełomie lutego oraz marca rozegrali sześć sparingów odnosząc w nich cztery zwycięstwa i dwa razy przegrywając o czym pisaliśmy już wcześniej na łamach naszej strony. Jednak po tym okresie przygotowawczym ciężko do końca określić formę drużyny, która w rundzie jesiennej zgromadziła na swoim koncie zaledwie szesnaście punktów – co w ogólnym rozrachunku składa się tylko na 9 pozycję w ligowej tabeli. Trener „biało-niebieskich” jest jednak zadowolony z zaangażowania swoich zawodników w okresie przygotowawczym, zwraca uwagę na kontuzjowanych graczy, ale również podkreśla rolę dokonanych transferów i młodzieżowców, których obecność w dużej mierze przyczynia się do rywalizacji o miejsce w składzie, a co za tym idzie podniesienia poziomu gry.

Co, gdzie i kiedy?

Mecz 14. kolejki pomiędzy LKS Szubinianką SISU Szubin, a Akademią Futbolu Brzoza odbędzie się w sobotę 25 marca od godziny 16:00 na stadionie miejskim w Szubinie przy ulicy Jana Pawła II 14. Serdecznie zapraszamy kibiców!

Dodaj komentarz