You are currently viewing Szubinianka lepsza od rezerw Pogoni Mogilno!

Szubinianka lepsza od rezerw Pogoni Mogilno!

W ramach dziesiątej kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A-klasy podopieczni trenera Wojciecha Mielcarka podejmowali przed własną publicznością Rezerwy Pogoni Mogilno. Szubinianka zwyciężyła różnicą trzech bramek, choć ona powinna być zdecydowanie wyższa.

Przebieg meczu

Na początku pierwszej połowy do głosu próbowali dojść goście. Ich rzut wolny i strzał był jednak zbyt lekki, aby zaskoczyć Przemysława Pawlaka. Zalążek czegoś dobrego Szubinianki widzieliśmy w ósmej minucie – w dwójkowej akcji Roberta Jurka oraz Kamila Herzoga. Dwie minuty później faulowany w polu karnym był Igor Jakubowski, a „jedenastkę” na gola zamienił jego brat Paweł. Po strzelonej bramce walka przeniosła się mniej więcej na środek pola i raczej bez większych zagrożeń z obu stron. Próby Pogoni dwukrotnie były niecelne, co w związku z tym nie zagrażało Szubiniance. Później swoje szanse mieli Marek Gwit, czy Robert Jurek (dwukrotnie z rzutu wolnego), a po strzale Pawła Elszyna piłka trafiła w słupek. Dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania na przebój z piłką ruszył Michał Machowski, a piłka po jego strzale znalazła drogę do bramki gości!

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Szubinianki – Igora Jakubowskiego na wolnym polu znalazł prostopadłym, przeszywającym podaniem Robert Jurek. Strzał skrzydłowego Szubinianki wtedy jednak był jeszcze niecelny. W bardzo dobrej sposobności do zdobycia gola znowu znalazł się Kamil Herzog, ale w sytuacji wydawało się dość komfortowej nie zdołał oddać choćby strzału na bramkę rywala. Wynik spotkania po kontrataku ustalili gospodarze w 56 minucie meczu. Marek Gwit ze środka pola w dobry sposób zagrał do Kamila Herzoga, ten fantastycznie odnalazł Igora Jakubowskiego, którzy przed sobą miał tylko bramkarza i na szczęście tym razem się już nie pomylił. Szubinianie mieli kolejne okazje i wynik spotkania powinien być zdecydowanie wyższy, jednak w tej rundzie skuteczność nie jest dobrą stroną „biało-niebieskich”.

Ostatecznie Szubinianka wygrywa to spotkanie, wraca na czwarte miejsce w ligowej tabeli i na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej traci kolejno: cztery, sześć i siedem punktów do najlepszej trójki w całej stawce.

W wypowiedzi pomeczowej trener pierwszej drużyny podkreślił, że jest to bardzo ważne zwycięstwo oraz jest zadowolony z tego, że jego drużyna nie straciła gola w tym spotkaniu. „Od samego początku mieliśmy pełną kontrolę nad spotkaniem, bardzo dobrze operowaliśmy piłką i przede wszystkim byliśmy bardzo cierpliwi, czego brakowało w poprzednim meczu. Znowu razi brak skuteczności, bo spokojnie mogliśmy strzelić jeszcze z dwa lub trzy gole, ale na pewno na plus, to że stwarzamy sobie dużo tych sytuacji” – dodał Wojciech Mielcarek.

Szubinianka SISU 3:0 Pogoń II Mogilno
10’ 1:0 Paweł Jakubowski (rzut karny)
43’ 2:0 Michał Machowski
56’ 3:0 Igor Jakubowski

Szubinianka (trener Wojciech Mielcarek, skład wyjściowy): Przemysław Pawlak – Konrad Zawidzki, Michał Jaworski, Paweł Jakubowski, Paweł Kujawa, Marek Gwit, Robert Jurek, Igor Jakubowski, Michał Machowski, Paweł Elszyn, Kamil Herzog

Ławka rezerwowych: Jakub Stępniewski, Jakub Donarski, Kamil Ośka, Bartosz Musiałek, Tymon Kubiak

Dodaj komentarz