You are currently viewing Utrzymać kontakt z czołówką

Utrzymać kontakt z czołówką

Aby utrzymać kontakt z czołówką podopiecznym trenera Wiesława Stepczyńskiego nie wystarczy punktować – jego zawodnicy po prostu muszą swoje mecze wygrywać. Sztuka ta na szczęście udaje się „biało-niebieskim” od czterech ostatnich kolejek, ale w najbliższą sobotę będzie o to niezwykle trudno. Czas na mecz z Dębem Barcin!

Mecz derbowy

W ramach 19. kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A-klasy na mecz do Szubina przyjedzie LKS Dąb Barcin. Biorąc pod uwagę trybuny z pewnością będzie to nie lada gratka – bowiem kibice obu drużyn wzajemnie się wspierają, a co najważniejsze ostatnio wspólnie dbają o widowiskowość podczas spotkań Szubinianki i Dębu. Dla nich wynik w tym dniu będzie sprawą drugorzędną, jeżeli ktokolwiek chciałby poczuć stadionową atmosferę rodem z największych sportowych aren, w tym dniu koniecznie powinien udać się na Stadion Miejski w Szubinie.

(dalsza część artykułu znajduje się pod poniższym zdjęciem)

O zespole rywala

Barciński Dąb z dorobkiem 24 punktów zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Raczkowskiego w bardzo dobrym stylu wznowiła rozgrywki w rundzie wiosennej:
– zwycięstwo (1:0) Tarant Wójcin
– walkower za mecz z Goplanią
– zwycięstwo (2:0) z Cukrownikiem Tuczno
– zwycięstwo (1:5) na wyjeździe w Szadłowicach
W ostatniej kolejce jednak ku zaskoczeniu kibiców Dąb na własnym stadionie w Barcinie przegrał wysoko (1:5) ze swoim imiennikiem z Bąkowa/Dąbrowy Biskupiej.

Ostatnie trzy mecze…

09 października 2021BarcinDąb Barcin 2:1 Szubinianka SISU
21 maja 2022 SzubinSzubinianka SISU 5:0 Dąb Barcin
17 września 2022BarcinDąb Barcin 2:2 Szubinianka SISU

O Szubiniance

Po pierwszych trzynastu spotkaniach ligowych obecnego sezonu Szubinianka zajmowała dziewiąte miejsce w ligowej tabeli i miała na swoim koncie zaledwie pięć zwycięstw. Do tego zaliczyła jeden remis i aż siedem porażek. Ostatnia z nich jednak miała miejsce 22 października 2022 roku w Tucznie, gdzie w bardzo trudnych warunkach „biało-niebiescy” musieli uznać wyższość gospodarzy. Od tamtego meczu coś ewidentnie ruszyło w szeregach szubińskiego klubu, bo na ostatnich siedem spotkań podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego wygrali aż sześć z nich, tylko raz remisując. Szubinianka zaimponowała formą i przesunęła się tuż za plecy podium. W poprzedniej kolejce zawodnicy z grodu Pelikana przed własną publicznością odnieśli wysokie zwycięstwo gromiąc Mikrus Szadłowice (7:0) i potwierdzając tym samym swoją bardzo dobrą dyspozycję.

W sobotnim meczu z pewnością nie zobaczymy Bartosza Musiałka (wciąż walczącego z dolegliwością), Michała Machowskiego (powody prywatne) oraz kontuzjowanego Pawła Polkowskiego. Do kadry meczowej wróci natomiast Paweł Jakubowski pauzujący w poprzedniej kolejce za kartki.

Co, gdzie, kiedy?

Derbowy pojedynek Szubinianki z Dębem Barcin odbędzie się 29 kwietnia 2023 roku (sobota) na Stadionie Miejskim w Szubinie przy ulicy Jana Pawła II 14. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest równo na godzinę 16:00. Kibiców, którzy nie będą w stanie dojechać osobiście na to spotkanie zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu LKS Szubinianka SISU Szubin na Facebooku, gdzie tradycyjnie przeprowadzane są transmisje „na żywo” z meczów domowych Szubinianki.

Dodaj komentarz