You are currently viewing W sobotę ligowe granie w Białych Błotach

W sobotę ligowe granie w Białych Błotach

Rozgrywki drugiej grupy bydgoskiej A-klasy nabierają rozpędu – już w najbliższą sobotę Szubinianka pojedzie do Białych Błot, by tam rozegrać mecz trzeciej kolejki z odmłodzonym zespołem Spójni. Poprzedniej wizyty na stadionie przy ulicy Centralnej 27 podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego nie wspominają najlepiej…

W poprzedniej kampanii ligowej drużyna z Białych Błot zajęła 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów. Co najciekawsze Spójnia notując 73 trafienia zajęła trzecią lokatę w klasyfikacji strzelonych goli, ustępując tylko Noteci Gębice (86) oraz Zootechnikowi (79). Dla porównania Szubinianie strzelili w poprzednim sezonie 55 bramek.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami w sezonie 2021/2022 odbywał się 12 września 2021 – wtedy to również w Białych Błotach gospodarze wręcz zdeklasowali ”biało-niebieskich” pokonując Szubiniankę aż 6:1! Wtenczas jedyną bramkę po asyście Michała Machowskiego zdobył Dominik Krawczyk. Kwietniowy rewanż w Szubinie też nie należał do najprzyjemniejszych, jednak przy atucie własnego stadionu jedyną bramkę na wagę trzech punktów po podaniu ponownie Michała Machowskiego zdobył Miłosz Szpechciński.

Krótko przed rozpoczęciem rozgrywek w nowym sezonie Spójnia Białe Błota opublikowała informację, iż w nowym sezonie seniorów reprezentować będzie zespół z rocznika 2005 wspierana przez kilku doświadczonych zawodników z dotychczasowej drużyny. Zatem należy się spodziewać, że Spójnia, z którą przyjdzie się mierzyć Szubiniance w sobotę będzie całkiem inną drużyną w porównaniu z poprzednim sezonem. Czego możemy się spodziewać?

  • w pierwszej kolejce Spójnia pokonała (3:1) Goplanię Inowrocław, a w miniony weekend bezbramkowo zremisowała na trudnym terenie w Szadłowicach. Szubinianka po nieudanej inauguracji w Brzozie (porażka 1:0), przełamała się przed własną publicznością wygrywając pewnie (4:1) z Zagłębiem Piechcin

Sobotni mecz zapowiada się bardzo emocjonująco, a jego początek zaplanowany jest na godzinę 14:30 – serdecznie zapraszamy kibiców na kolejny mecz wyjazdowy!

Dodaj komentarz