You are currently viewing Wysoka wygrana na koniec przygotowań

Wysoka wygrana na koniec przygotowań

Na zakończenie przygotowań do rundy wiosennej w sezonie 2022/2023 podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego zmierzyli się w meczu towarzyskim ze Spartą Janowiec Wielkopolski. „Biało-niebiescy” wygrali ten mecz bardzo wysoko, co może być dobrym prognostykiem przed meczem ligowym.

Przebieg spotkania

Strzelanie rozpoczęło się w drugiej minucie spotkania kiedy to indywidualną akcję idealnym strzałem pod poprzeczkę wykończył Robert Jurek. Generalnie przez całe spotkanie mogliśmy obserwować dominację drużyny z Szubina, natomiast jeszcze po straconej bramce goście próbowali dojść do głosu. Ta sztuka się im nie udała, za to Szubinianka podkreślała swoją przewagę z każdą mijającą minutą. Kolejną indywidualną akcję na gola zamienić chciał Jurek, ale jego strzał obronił bramkarz – ten jednak nie miał szans po dobitce Kamila Herzoga i po pół godzinie gry mieliśmy już dwa do zera. Kilka minut później poskutkował wysoki pressing „biało-niebieskich”, piłkę odzyskał Marek Gwit i zagrał ją do napastnika, a tam pozyskany przez Szubiniankę w przerwie zimowej Herzog strzelił gola na 3:0.

Wydawało się, że nic złego w tym meczu Szubiniance już wydarzyć się nie może. Trener Stepczyński w drugiej połowie dokonywał zmian i jak się okazuje zmiennicy również starali się udowodnić na boisku swoją wartość. Osiem minut po wznowieniu gry w drugiej części spotkania zobaczyliśmy czwartą bramkę, a ta po odegraniu piłki przez Dawida Jelińskiego była autorstwa Jacka Wypycha. Hattricka drugi raz z rzędu w 68 minucie skompletował Herzog – znowu po podaniu Jurka. Bramkę na 6:0 bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił w 75 minucie Dawid Jeliński. Przed szansą na swojego gola w 80 minucie stanął Marek Gwit, jednak bramkarz umiejętnie wybronił strzał szubińskiego pomocnika.W tej sytuacji najprzytomniej zachował się jednak Igor Jakubowski dobijając w prosty sposób piłkę do pustej bramki. Na dwie minuty przed końcem byliśmy świadkami bardzo ładnej akcji dwójki Kamil Ośka – Dawid Jeliński. Skrzydłowy odegrał do napastnika i Jeliński w tej sytuacji ustalił wynik spotkania na 8:0.

Szubinianka 8:0 Sparta Janowiec Wielkopolski
2’ 1:0 Robert Jurek
31’ 2:0 Kamil Herzog
39’ 3:0 Kamil Herzog
53’ 4:0 Jacek Wypych
68’ 5:0 Kamil Herzog
75’ 6:0 Dawid Jeliński
80’ 7:0 Igor Jakubowski
86’ 8:0 Dawid Jeliński

Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak – Zawidzki, A. Gorajewski, Jaworski, Wiśniewski, Jurek, Gwit, P. Jakubowski, Herzog, I. Jakubowski, Jeliński

Ławka rezerwowych: Kujawa, Wypych, Junyk, Polkowski, Kubiak, Ośka

Za tydzień już liga

To był ostatni mecz przygotowujący drużynę seniorów Szubinianki do rozgrywek o punkty.. Za tydzień w sobotę 25 marca w ramach 14 kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A-klasy szubinianie na własnym stadionie podejmować będą Akademię Futbolu Brzoza.