You are currently viewing Wysoka wygrana w sparingu

Wysoka wygrana w sparingu

W trzecim meczu towarzyskim Szubinianka wysoko pokonała rywali z Lubrańca. Funkcjonowało to czego przede wszystkim brakowało tydzień temu, a więc zaangażowanie i determinacja na boisku. Dodatkowo podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego byli skuteczni w ofensywie powiększając swoją przewagę z minuty na minutę.

Przebieg spotkania

Do Szubina przyjechał MGKS Lubraniec – drużyna, która zajmuje aktualnie ósme miejsce w rozgrywkach włocławskiej A-klasy. Po dwóch nieudanych meczach towarzyskich liczyliśmy na lepszą grę „biało-niebieskich” i taką też zobaczyliśmy. Szubinianie byli szybsi, agresywniejsi i dominowali na boisku. Zdecydowanie i z dużą łatwością przechodzili do akcji ofensywnych, które skutecznie wykorzystywali. Już w dziewiątej minucie pierwszego gola dla Szubinianki w tym spotkaniu strzelił Igor Jakubowski. Goście próbowali szybko odpowiedzieć i udało im się to w dwudziestej minucie, po strzale bezpośrednio z rzutu karnego. Po bramce na wyrównanie gole strzelała już potem tylko Szubinianka odpowiednio w: 29, 33, 38, 45, 69 i ostatecznie 76 minucie spotkania.

W dzisiejszym meczu nie zobaczyliśmy Bartosza Musiałka i Marka Gwita, którzy zmagają się z lekkimi urazami. W przyszłym tygodniu do treningów z drużyną wróci Dawid Jeliński. Nie obecny z powodów prywatnych był Norbert Gorajewski i Paweł Polkowski. Natomiast w wyjściowym składzie na mecz z Lubrańcem desygnowany był powracający (miejmy nadzieję, że na dłużej) Adrian Gorajewski.

Mecz obarczony kontuzją

Niedzielny mecz został zakończony przedwcześnie, bo już w 85 minucie. Arbiter zdecydował o szybszym zakończeniu rywalizacji po tym, jak na boisku ucierpiał Filip Borowski. Młody zawodnik Szubinianki doznał poważnej kontuzji i ze złamaną nogą został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy, gdzie w najbliższym czasie przejdzie niezbędną operację.

LKS Szubinianka SISU Szubin 7:1 MGKS Lubraniec
9’ 1:0 Igor Jakubowski
20’ 1:1 gol dla gości (rzut karny)
29’ 2:1 Konrad Zawidzki
33’ 3:1 Dominik Krawczyk
38’ 4:1 Robert Jurek
45’ 5:1 Jacek Wypych
69’ 6:1 Mateusz Wiśniewski
76’ 7:1 Kamil Herzog

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak – Krawczyk, Spychała, Jaworski, A. Gorajewski, Zawidzki, Herzog, P. Jakubowski, Jurek, Wypych, I. Jakubowski

Ławka rezerwowych: Ośka, Junyk, Kujawa, Kubiak, Wiśniewski, Borowski, Jerzakowski

Kolejny mecz towarzyski Szubinianka rozegra w sobotę 4 marca w Szubinie, a jej przeciwnikiem będą Czarni Nakło.

Dodaj komentarz