You are currently viewing Przegrana w pierwszym sparingu

Przegrana w pierwszym sparingu

W minioną niedzielę podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego rozpoczęli serię sparingów przygotowującą ich do wznowienia rozgrywek w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. Po kilku tygodniach treningów aktualną formę seniorów Szubinianki sprawdził piątoligowiec z wielkopolski.

Szubinianie podeszli do swojego pierwszego meczu towarzyskiego jeszcze bez treningu na pełnowymiarowym boisku, na co nie pozwalały do tej pory warunki pogodowe. Kadra zawodnicza na ten mecz liczyła aż dziewiętnaście osób, co jest dobrym pokłosiem wysokiej frekwencji treningowej. Na sześć tygodni przed meczem z AF Brzoza aktualną formę Szubinianki sprawdził Zamek Gołańcz.

Zespół z Gołańczy to aktualnie piąta siła I grupy wielkopolskiej Red Box V ligi oraz finalista okręgowego pucharu polski w sezonie 2022/2023. Piątoligowcy pierwszy swój sparing rozegrali już kilka tygodni temu:
– 28.01.2023, GKS Tarnovia II, zwycięstwo 3:1
– 04.02.2023, Noteć Dziembowo, zwycięstwo 7:1
– 08.02.2023, Cuiavia Inowrocław, zwycięstwo 4:2

Dotychczasowe wyniki sparingowe pokazywały od początku, że będzie to trudna przeprawa dla rozpoczynających swoje przygotowania Szubinian. Jeżeli chodzi o sam przebieg niedzielnego meczu, to odzwierciedla on również poziom przygotowań do drugiej części sezonu. Rywale już w pierwszej połowie strzelili trzy gole kolejno w 8’, 26’oraz 38 minucie spotkania. Niestety trzeba przyznać, że ewidentnie brakowało Szubiniance „czucia boiska”, co powodowało błędy w ustawieniu. Jak się okazało taki rywal jak Zamek, tak prostych błędów nie wybacza i ewidentnie z nich korzysta. W drugiej połowie błędy w defensywie udało się zniwelować, ale wciąż brakowało argumentów w postaci strzelonego gola – chociaż okazje ku temu były zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

LKS Szubinianka SISU Szubin 0:3 Zamek Gołańcz

Szubinianka (trener Stepczyński): Pawlak – Krawczyk, Spychała, Testowany I, Zawidzki, Polkowski, Ośka, P. Jakubowski, Testowany II, Musiałek, I. Jakubowski

Do dyspozycji trenera: Junyk, Jurek, Jerzakowski, Kubiak, Wiśniewski, Wypych, Kujawa, Nicoara, Borowski

Było to ważne spotkanie pokazujące do czego należy dążyć w zakresie umiejętności rozgrywania akcji ofensywnych oraz korzystania z błędów rywala w ustawieniu. Kolejna szansa sprawdzenia formy i niwelowania błędów dla Szubinianki już w najbliższy weekend. W niedzielę (19 lutego) o godzinie 12:30 na boisku przy ulicy Sielskiej w Bydgoszczy „biało-niebiescy” zmierzą się z Wisła Fordon.

Dodaj komentarz