You are currently viewing „Derby Pałuk” na zakończenie majówki

„Derby Pałuk” na zakończenie majówki

W środę (3 maja) seniorzy Szubinianki wybiorą się do Żnina, aby rozegrać mecz 20. kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A-klasy. Przeciwnikiem „biało-niebieskich” będzie Pałuczanka. W weekend odbyły się derby kibicowskie, teraz czas na derby Pałuk!

O zespole rywala

W poprzedniej kolejce Pałuczanka pokonała na wyjeździe (2:0) Mikrus Szadłowice. Jak trudnym polem boju jest boisko w Szadłowicach Szubinianka przekonała się w ostatnim czasie dwukrotnie. Natomiast forma Mikrusa też pozostawia wiele do życzenia. Drużyna ze Żnina zajmuje aktualnie ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 29 punktów i z dodatnim, czternastobramkowym bilansem bramek.

Ostatnie trzy mecze…

30 października 2021ŻninPałuczanka 2:2 Szubinianka SISU
11 czerwca 2022SzubinSzubinianka SISU 2:2 Pałuczanka
24 września 2022SzubinSzubinianka SISU 0:2 Pałuczanka

O Szubiniance

Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego dzięki pokonaniu Dębu Barcin w 19. kolejce są niepokonani od ośmiu ligowych spotkań. Determinacja i zaangażowanie w sobotnim meczu pozwoliły drużynie z Szubina ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cieszy fakt, że to zwycięstwo uplasowało Szubiniankę na piątej pozycji w ligowej tabeli wciąż utrzymującą się w grze o ewentualne miejsce dające prawo gry w barażach o awans. Biorąc pod uwagę bardzo słabą runę jesienną nikt awansu w tym momencie nie oczekuje, ale zawodnicy z grodu Pelikana zaimponowali formą i skutecznością. Jedyne co może martwić kibiców Szubinianki, to fakt, że „biało-niebiescy” tracą bramki ze stałych fragmentów gry oraz fakt, że rywal najczęściej nie musi się przy strzelonym golu sporo namęczyć. Poprawa gry w tym aspekcie z pewnością utwierdziłaby drużynę z Szubina w ścisłej czołówce obecnego sezonu.

Co, gdzie, kiedy?

Rewanżowy mecz Pałuczanka – Szubinianka SISU Szubin w sezonie 2022/2023 odbędzie się już w najbliższą środę na stadionie w Żninie. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie, a na naszej stronie internetowej zostanie przeprowadzają relacja tekstowa „na żywo” z tego meczu.

Dodaj komentarz