You are currently viewing Sytuacja kadrowa drużyny seniorów

Sytuacja kadrowa drużyny seniorów

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek w nowym sezonie spójrzmy jak prezentuje się aktualna kadra jaką dysponuje trener Wiesław Stepczyński. Jak informowaliśmy w naszych mediach społecznościowych do drużyny dołączyło czterech zawodników. Niestety nie obyło się bez transferów „z klubu”.

Na początku podsumujmy jeszcze sytuację zdrowotną poszczególnych zawodników, bowiem nadal poza grą są: Paweł Staśkiewicz oraz Jakub Donarski. Wspomnienia dwójka czeka na operacje, a następnie rehabilitację, która w ogólnym rozrachunku ma umożliwić im powrót do treningów. Dalszą grę z powodu kłopotów zdrowotnych zakończył Dawid Woźniak. Na dziś wiadomo, że z powodów prywatnych w sezonie 22/23 w barwach Szubinianki nie zobaczymy Adriana Gorajewskiego i Miłosza Szpechcińskiego. Treningów nie wznowił także Vasile Nicoara.

Dwóch zawodników z Szubina zasiliło szeregi barcińskiego Dębu, a są to Jacek Paszkiewicz (wypożyczenie) oraz Konrad Polawski (transfer). Z kolei do klubu odnotowaliśmy serię powrotów. Najpierw treningi z drużyną wznowił Dominik Krawczyk, a następnie Szymon Staszak, który wyleczył kontuzje i mamy nadzieję, że zdrowie pozwoli mu na regularną grę. Do „domu” z Zamku Gołańcz powrócił dobrze znany i doświadczony Paweł Kujawa. Ze Żnina do Szubina przeniósł się Marek Gwit – również grający wcześniej w „biało-niebieskich” barwach”. Do drużyny seniorów dołączyli także Mikołaj Jerzakowski (Hutnik Tur) oraz Konrad Zawidzki (MUKS Zawisza Bydgoszcz), którzy niegdyś trenowali w grupach młodzieżowych szubińskiego klubu.

Ostatecznie w nowym sezonie nie zobaczymy jednak drużyny juniorów starszych, w związku z czym kilku zawodników młodzieżowych dodatkowo zasiliło kadrę seniorską.

Kadra 2022/2023

Bramkarze:
Filip Janke (z juniorów)
Przemysław Pawlak

Obrońcy:
Jacek Wypych
Dominik Kujawa
Damian Czerwiński
Norbert Gorajewski
Paweł Kujawa
Tymon Kubiak (z juniorów)
Mateusz Wiśniewski (z juniorów)

Pomocnicy:
Paweł Polkowski
Szymon Staszak
Kamil Ośka
Paweł Jakubowski
Michał Machowski
Igor Jakubowski
Robert Jurek
Maxym Liashenko
Bartosz Musiałek
Konrad Zawidzki
Marek Gwit
Kacper Wojciechowski (z juniorów)
Szymon Berka (z juniorów)

Napastnicy:
Maciej Janc
Jakub Spychała
Mikołaj Jerzakowski
Filip Borowski (z juniorów)

Dodaj komentarz