You are currently viewing Na koniec wyjazd do Markowic

Na koniec wyjazd do Markowic

Czas na ostatni akcent sezonu 2022/2023. W sobotę (10 czerwca) seniorzy Szubinianki pojadą do Markowic, gdzie  zagrają mecz w ramach 26. i ostatniej kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A-klasy. „Biało-niebiescy” zmierzą się liderem grupy, Kujawami Markowice.

O zespole rywala

Nasz najbliższy rywal, to jak wspomnieliśmy lider tabeli. Jednak aby bezpośrednio awansować do V ligi Kujawy w meczu z Szubinianką muszą wygrać lub conajmniej zremisować. Do tej pory Markowice zgromadziły na swoim koncie 50 punktów i mają trzy oczka przewagi nad Cukrownikiem. Nie patrzymy na bilans bramek, bo z kolei w bezpośrednich spotkaniach to Tuczno zachowało lepszy bilans dlatego zwycięstwo w najbliższy weekend będzie premiowało awansem właśnie Cukrownika. Szubinianka mierzyła się z Kujawami już w 13. kolejce rozgrywek i wygrała u siebie jedną bramką – relacja z tego spotkania dostępna tutaj

O Szubiniance

Szubinianka straciła szanse na baraże, chociaż akurat to już nie było zależne od niej. Wtedy, gdy to zespół z Szubina mógł rozdawać karty, to niestety przytrafiły się porażki: najpierw w Żninie, później w Szubinie z Tarantem. O ile wpadki należy wliczyć w przebieg całej rundy, o tyle szkoda fatalnej rundy jesiennej w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Wiesława Stepczyńskiego. Aktualnie „biało-niebiescy” zajmują piątą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 44 punktów. Ostatnie dwa mecze Szubinianka wygrała tym samym wynikiem 4:3 i mimo dwu bramkowego prowadzenia, dwukrotnie musiała walczyć o pomyślny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Wszystko wskazuje na to, że na boisku w Markowicach zabraknie leczącego uraz Roberta Jurka. Zdaje się także, że trener Szubinianki w dłuższym wymiarze czasowym pozwoli zagrać tym, którzy na przestrzeni sezonu i w ostatnich meczach zagrali nieco mniej. Z naszych informacji wynika również, że do kadry meczowej w sobotę powróci Kamil Herzog.

Co, gdzie, kiedy?

Wyjazdowy mecz Szubinianki z Kujawami odbędzie się już w najbliższą sobotę na boisku w Markowicach. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:00. Serdecznie zapraszamy kibiców – tym bardziej, że to ostatni mecz Szubinianki sezonie 2022/2023. Internautów tradycyjnie zachęcamy do śledzenia relacji tekstowej „na żywo”, a jeśli pozwolą na to warunki, to zostanie dokonana próba transmisji strumienia wideo na naszym Facebooku!

Dodaj komentarz