You are currently viewing Pewne zwycięstwo Szubinianki w drugiej kolejce!

Pewne zwycięstwo Szubinianki w drugiej kolejce!

W sobotę (20 sierpnia) zawodnicy LKS Szubinianki SISU Szubin rozegrali mecz drugiej kolejki drugiej grupy bydgoskiej A-klasy, w którym to podejmowali drużynę KS Zagłębie Piechcin. Jak się okazuje podopiecznym trenera Wiesława Stepczyńskiego udało się zamazać plamę, po nieudanej inauguracji i odnieśli oni pewne zwycięstwo – strzelając rywalom aż cztery gole!

Z pewnością nie mogliśmy być pewni tego co zobaczą zebrani na trybunach Stadionu Miejskiego w Szubinie kibice, którzy wspierali drużynę pozytywnym i głośnym dopingiem. Po inauguracji w Brzozie drużynie Szubinianki brakowało przede wszystkim argumentów w ofensywie, o czym także wspominał trener Szubinianki. Jednak w drugiej kolejce „biało-niebiescy” zdecydowanie przeważali nad słabszym rywalem, umiejętnie wykorzystując nadarzające się okazję do strzelenia gola.

Strzelanie w meczu rozpoczął obrońca Szubinianki – Dominik Kujawa, który w 13 minucie „dobitką” wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, ale za to na drugą część spotkania kibice narzekać nie mogą. Goście już pięć minut po przerwie doprowadzili do wyrównania, po starym fragmencie gry, lecz dominacja gospodarzy prokurowała kolejne sytuacje podbramkowe. Szubinianie odpowiedzieli na straconego gola w najlepszy możliwy sposób… W 52 minucie Bartosz Musiałek umiejętnie wykorzystał dośrodkowanie Mikołaja Jerzakowskiego i głową umieścił piłkę w siatce bramkarza Zagłębia. Sześć minut później mieliśmy już 3:1 za sprawą bramki strzelonej przez Igora Jakubowskiego, po podaniu rozgrywającego dobre zawody Musiałka. Wynik w 65 minucie ustaliła bramka Kamila Ośki, któremu przy golu asystował Mateusz Wiśniewski.

Zwycięstwo pozwoliło zawodnikom z Szubina odbudować morale – tak ważne w kontekście następnych meczów ligowych. Trzy punkty dopisane, teraz czas sumienne przygotować się do kolejnego meczu. W trzeciej kolejce Szubinianka pojedzie do Białych Błót, by tam rozegrać mecz ze Spójnią.

Trener Wiesław Stepczyński po meczu: „Drużyna wyszła na mecz zmotywowana chęcią odniesienia zwycięstwa i przez cały mecz tak grała. W dobrych nastrojach zagramy teraz na wyjeździe. Poza utratą gola ze stałego fragmentu gry, w meczu dominowaliśmy, ciągle atakując.”

LKS Szubinianka SISU Szubin 4:1 KS Zagłębie Piechcin
13′ 1:0 Dominik Kujawa
50′ 1:1 bramka dla gości
52′ 2:1 Bartosz Musiałek
58′ 3:1 Igor Jakubowski
65′ 4:1 Kamil Ośka

Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak – Gwit, D. Kujawa, P. Jakubowski, Zawidzki, Wypych (63′ Wiśniewski), Jerzakowski (80′ Liashenko), I. Jakubowski (80′ Kubiak), Ośka (70′ Polkowski), P. Kujawa, Musiałek

Dodaj komentarz