You are currently viewing Wicelider z Tuczna przyjedzie do Szubina

Wicelider z Tuczna przyjedzie do Szubina

W sobotnie popołudnie seniorów Szubinianki czeka mecz 24. kolejki w którym przed własną publicznością zmierzą się z Cukrownikiem Tuczno. Najbliższy rywal podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego, to aktualny wicelider rozgrywek. W rundzie jesiennej w Tucznie „cukrownicy” pokonali „biało-niebieskich” jedną bramką.

O zespole rywala

Drużyna z Tuczna zajmuje aktualnie drugie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 44 oczek i zaledwie dwupunktową stratą do lidera z Markowic. Kujawy natomiast w 24. kolejce pauzują za mecz z Goplanią Inowrocław. Cukrownik na trzy kolejki przed końcem jest w dobrej sytuacji wyjściowej w walce o utrzymanie miejsca dającego możliwość gry w barażu o wyższą klasę rozgrywkową. Dodatkowo na pewno czuje oddech rywali, bo po tej kolejce równie dobrze wszystko może się zmienić – chrapkę na tą lokatę mają też rezerwy Pogoni, ale i Tarant czy Pałuczanka. Poprzednio Szubinianka przegrała z Cukrownikiem w 11. kolejce – mecz odbył się w Tucznie, a tutaj dostępny jest zapis relacji tekstowej z tego spotkania. W poprzedniej kolejce Cukrownik pokonał (1:4) Mikrusa Szadłowice.

O Szubiniance

Po porażce tydzień temu (1:3) z Tarantem Wójcin szubinianie wypisali się raczej z walki o miejsce barażowe. O ile matematycznie wszystko jest jeszcze możliwe, to na sytuacje należy spojrzeć racjonalnie. Szubinianka zajmuje siódmą pozycje w ligowej tabeli z dorobkiem 38 punktów – czyli o sześć mniej od Cukrownika. Dodatkowo w sobotnim meczu zabraknie pauzującej za kartki pary stoperów – Michała Jaworskiego i Konrada Zawidzkiego. Zobaczymy w jaki sposób przygotuje zestawienie na ten mecz trener Stepczyński.

Co, gdzie, kiedy?

Domowy mecz Szubinianki z Cukrownikiem Tuczno odbędzie się już w najbliższą sobotę na stadionie miejskim w Szubinie. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16:00 – serdecznie zapraszamy kibiców. Internautów tradycyjnie zachęcamy do oglądania transmisji „na żywo”, która odbędzie się na naszym profilu na Facebooku!

Dodaj komentarz