You are currently viewing Zagłębie pokonane – trzy punkty zostały w Szubinie  

Zagłębie pokonane – trzy punkty zostały w Szubinie  

W sobotę (7 maja) przed własną publicznością LKS Szubinianka SISU Szubin podejmowała KS Zagłębie Piechcin. Był to mecz 20. kolejki rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej A-klasy w sezonie 2021/2022.

Podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego podchodzili do tego meczu, po ciężkiej przeprawie w Radłowie, gdzie przed tygodniem udało się wywieźć punkt z rywalizacji z ostatnim w tabeli Kościelcem. Sztuka ta nie udaje się w rundzie wiosennej każdemu, dlatego punkt ten był dosyć cenny. Drużyna z Piechcina przed tygodniem pokonała u siebie Dąb Barcin.

Pierwsza połowa minęła pod znakiem walki w środku pola z niewielkim, ale zawsze wskazaniem na gospodarzy. Obie ekipy rozgrywały kilka akcji ze stałych fragmentów, po których zarówno Przemysław Pawlak oraz Michał Kurowski mieli trochę pracy we własnym polu karnym. Zza pola karnego strzelać próbował Jacek Wypych oraz dwukrotnie Paweł Jakubowski, ale nic z tego nie wynikało. W obronie dobrze pracowali środkowi obrońcy, z Damianem Czerwińskim na czele.

Goście chcieli dobrze wejść w drugą połowę i mogło im się to udać, gdyby w 45 minucie na pozycji „spalonej” nie był jeden z ich napastników. W przerwie trener Stepczyński zdecydował się na wprowadzenie do gry Michała Machowskiego, a następnie Bartka Musiałka i były to zmiany, które odmieniły obraz gry i sposób rozgrywania piłki przez Szubiniankę. Wcześniej akcja Musiałka i Igora Jakubowskiego, po której gospodarze rozgrywali rzut rożny, a następnie fenomenalne prostopadłe podanie Pawła Jakubowskiego do Machowskiego, który w sytuacji „sam na sam” przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Potem było już tylko lepiej, a przewaga Szubinianki była coraz bardziej widoczna. W 71 minucie po dobrym dośrodkowaniu piłki w pole karne, dograniu piętą Czerwińskiego wynik spotkania otworzył Igor Jakubowski.  Goście próbowali szybko odpowiedzieć, ale było ich stać tylko na strzał z rzutu wolnego. Druga bramka była również udziałem młodszego z braci Jakubowskich, który w idealny sposób zakończył akcję Wypych – Machowski – Musiałek – I. Jakubowski idącą z prawej strony boiska. Sędzia doliczył aż 4 minuty do podstawowego czasu gry, ale goście nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić bramce Przemysława Pawlaka.

Szubinianka SISU Szubin 2:0 Zagłębie Piechcin

73’ 1:0 Igor Jakubowski
81’ 2:0 Igor Jakubowski

Sędzia główny: Piotr Mirż
Asystenci: Dawid Kosmal, Bartosz Kowalczyk

Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak – Wypych (86’ Liashenko), P. Jakubowski, Janc (80’ Kujawa), Szpechciński (46’ Machowski), I. Jakubowski, Czerwiński, A. Gorajewski, Ośka (57’ Musiałek), N. Gorajewski, Spychała

Ławka rezerwowych: Paszkiewicz, Polkowski, Jurek

Zagłębie (trener Michał Nadolski, skład wyjściowy): Kurowski – Wójcik, Pawlak, Krawczyk, Reinke, Nowacki, Zieliński, Reinke, Nowak, Marciniak, Trawka

Ławka rezerwowych: Filipiak, Dziennik, Pacia, Nadolski, Szulc

Dodaj komentarz